15. Paten Futbolu Acun Kupası Trabzon’da düzenlenecek

– 15. Paten Futbolu Acun Kupası Trabzon’da düzenlenecek

8-18 Antrakt tarihleri ortada Trabzon’da düzenlenecek arsıulusal spor organizasyonuna 95 mevki davet edildi

TRABZON – Türkiye’de ilk kez Trabzon’da düzenlenecek olan 15. Paten Futbolu Dünya Kupası öncesi Acun Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour, “İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, Brezilya, İtalya ve Belçika’da 14 paten futbolu dünya kupası sükse ile düzenlendi. Deminden Türkiye ve spor şehri Trabzon, 8-18 Açıklık 2022 tarihleri arasında 15. Paten Futbol Acun Kupası’na ocak sahipliği yapıyor” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Trabzon Valiliği, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Ustalık Üniversitesi ve Acun Paten Futbolu Federasyonu gelişim birliğiyle 15. Paten Futbolu Acun Kupası Türkiye’de ilk kez düzenlenecek. 8-18 Çatlak tarihleri beyninde Trabzon’da düzenlenecek arsıulusal spor organizasyonuna 95 talih nida edilirken, sınırlanmış günlerin kaldığı acun kupası öncesi Dünya Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour matbuat toplantısı düzenledi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısına Pour’un yanında Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Sayım Adanur, düzenleme umumi sekreteri Yaşar Ulusoy ve organize komitesi üyeleri katıldı. Paten futbolunun 141 almanak tıpkı geçmişe cemaat olduğunu belirten Dünya Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour, “Trabzon’da 15. Paten Futbolu Acun Kupasına 23 günümüz kaldı. Dünyada 3 futbol var. Futbol, paten futbolu ve Amerikan futbolu. Paten ayak topu bakir tıpkısı spor değil. 1882’den günümüze kestirmece 141 almanak bir geçmişe sahiptir. İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, Brezilya, İtalya ve Belçika’da 14 paten futbolu dünya kupası muvaffakiyet ile düzenlendi. Demincek Türkiye ve spor şehri Trabzon, 8-18 Ara 2022 tarihleri arasında 15. Paten Futbol Acun Kupası’na sülale sahipliği yapıyor. Dünya kupası amacıyla 95 ülkeyi çağırma ettik. Bu organizasyona rastgele ülkeden 2 milli mızıka katılabilir. Seçme mızıka 10 sporcu ve 2 mızıka koçu ve menajeri içerir. Bu sporun fena hâlde tarafı karı ve eş sporcular aynı takımda birlikte oynamalarıdır. Bir zamanda bu organizasyonumuzun içerisinde 10 günlük arsıulusal fuarımız olacak. Organizasyonda 100 yargıcı olacak. 60 hakem yabancı olacak, 40 yargıcı Trabzon’dan olacak. Seçme bölüm eğitim bilimi veriyoruz. İnşallah 40 aç hakem bu organizasyonda katılacak” şeklinde konuştu.

Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Adanur: “24 saat fiilen Trabzon’u acun kupasına hazırlıyoruz”

Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Sayim Adanur ise yaptığı açıklamada, “115 günde bire bir dünya kupası yapmayı almak yürek isterdi. Tığ bunu akseptans ettik. Trabzon zorların şehridir. Trabzon’da ayak topu rastgele türlü oynanır sloganı ile yola çıktık. İnanıyorum kim artan eksiklerimizi kısa sürede tamamlayacağız. Türkiye’ye, şampiyon kent Trabzon’a uygun ayrımsız acun şampiyonası yapacağız. 24 saat fiilen Trabzon’u dünya kupasına hazırlıyoruz. İnşallah liyakatli olacağız. Milli takımımız yoktu onu hazırlıyoruz. Vahim benzeri hız ediyoruz. Finallere götürecek bire bir bando yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

11 Açıklık’ta yapılacak küşat töreni ile önceki resmi maçın oynanacağını belirten Kombinezon Umumi Sekreteri Yaşar Ulusoy ise karşılaşmaların Hayri Gür, Yomra ilçesi ve KTÜ’de oynanacağını belirtti. 17 Mesafe’ta bitiş maçının ardından madalya ve yürek töreni olacağını vurgulayan Ulusoy, “Paten ile oynandığı için çokça hızlı ve fıldır bir yapılanma. 40 dakika süresi var. 5 dakika mola var. Antrenmanlarını seyrediyoruz baya aktif aktiflik. Kent kendisine hareketliliği sevdiğimiz için halkımızın beğeneceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Share: