5 yıl önceki işlenen kıya, mevrut itirafla aydınlandı: İş makinesiyle açılan çukurda çürümüş naaş bulundu

Pamukkale ilçesine vabeste Pınarkent Mahallesi’nde polise her an itirafta mevcut aynı gönül, arkadaşının 5 yıl ilk benzeri kıya işlediğini ve öldürülen kişiyi arkadaşıyla alay malay boş aynı tarlaya götürerek gömdüklerini tez etti.

NAAŞ BULUNDU

Arkadaşının öldürdüğü kişiyi gömmesine yardım fail ve duyduğu vicdan azabına 5 yıl dayanıklı şüphelinin düz göstermesi üzerine, Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki yersiz tarlada hareket makinesi ile kazı çalışması başlatıldı. Dönem boyu devam eden icraat sonucu tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve tahminî 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş ayrımsız naaş bulundu.

KİMLİK TESPİTİ YAPILACAK

Bir erkeğe ilişik olduğu melhuz naaş parçaları, çukurdan huysuz aynı çalışma ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve tutamak torbalarına yerleştirilen naaş parçaları, olay yerinde yapılan önceki incelemelerin arkası sıra etiket tespitinin yapılabilmesi amacıyla adli tababet morguna kaldırıldı.

Cesedin kime ilgili olduğunun tespiti üzere gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve kaybolma müracaatları üzerinden emek başlatıldı.Share: