50 öğretmenin fariza aldığı ‘Benim Girişim Öğretmen’ klibi iri tabiat topladı

50 öğretmenin görev aldığı ‘Benim Etap Sarıklı’ klibi balaban gusto topladı

BİTLİS Bitlis’te görev fail 50 öğretmenin görev aldığı “Benim Girişim Hoca” video klibi, içtimai medyada şişman zevk topladı.

Bitlis’te fariza özne 50 öğretmenin, 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü nedeniyle kendilerine kişi edilen öğrencilere gelişigüzel anlamda tekellüf nazir koyulmak amacıyla hazırladıkları video sosyal medyada viral oldu. Bitlis İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü katkılarıyla Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Bitlis eşkal tevessül etmek üzere değişik ilçe ve karye okulları, umum yetişek merkezi, karye yaşam merkezi ve özel eğitim merkezinde görev yapan 50 öğretmen ile kestirmece 100 öğrenci görümsetme çekti.

Çekimlerinin 15 gün sürdüğü “Benim Adım Hoca” adlı klibin senaristliği, yönetmenliği ve seslendirmesini Feyzullah Ensari İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rukiye Bronz yaptı. Çekimlerin tamamlanmasının peşi sıra montajı yapılan videoteyp, genel ağ zarfında paylaşılarak gücük sürede çokça sayıda beğeni topladı. 4 yıldır Bitlis’te fariza işleyen Feyzullah Ensari İmam Hatip Ortaokulu Müdür Muavini Rukiye Tunç, “24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’ne müteveccih aynı farkındalık videosu çektik. Videoda kestirmece 50 öğretmenimize düzlük verdik. Karye okullarından mülk ve kaymakamlık merkezindeki okullarımıza büyüklüğünde birçok okulumuza gittik. Karye öğretmenlerimiz ve bütün branştan öğretmenlerimize ve tamlık yetişek öğretim ortamına düzlük vermeye çalıştık. Kilometrelerce uzaktan kendisine emanet edilen evlatlara, asıl ağababa olmaya mevrut ve eğitimi teoriden pratiğe aktarıp yaparak yaşayarak tedris metodunu hazımlı tam öğretmenlerimiz yerine onların terbiye talim ortamlarına değinmeye çalıştık. Hoca-mektepli, sarıklı-öğretmen ve hoca-ege iletişimini videomuza katmaya çalıştık” dedi.

Videonun gelişmemiş sürede sosyal medyada şişman beğeni topladığını dile getiren Tunç, “Videoda 100’den çok öğrencimiz vadi almakta ve15 devir sürdü. Bu videoda emeği geçen tam öğretmenlerimize, öğrencilerimize, idarecilerimize ve bu fırsatı bize sağlayan Bitlis Valiliğine ve Bitlis İl Milli Yetişek Müdürlüğümüze haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Fedakar öğretmenlerimize değindiğimiz bu video içtimai medyada çok güzelce yankı buldu. Çokça güzel idraksiz dönütler aldık. Emeğimize değdiğini düşünüyorum. O yüzden çokça bahtiyar hissediyorum kendimi” ifadelerini kullandı. Videoda öğretmenlerin fedakarlığının anlatıldığını rapor eden Hesap Öğretmeni Baran Ateşin da, “Rukiye Tunç Hocamızın Bitlis Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla öğretmenlerimizin fedakarlıklarını anlattığı videoyu köy köy oluşturduğuna tanık oldum. Burada öğretmenlerimizin ne büyüklüğünde fedakarca çalıştıklarını görmekteyiz. Hocamıza ve cemi katılan öğretmenlerimize katkılarından ekolojik ortam teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Videonun hem bölge hem bile öğrenciler için balaban tıpkısı vesile olduğunu tamlayan Feyzullah Ensari İmam Dil Cambazı Ortaokulu Müdürü Sümeyye Tabak ise “Okulumuz bünyesinde müteharrik Rukiye Tunç Hoca’mızın 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’yle ilgilendiren hazırlamış olduğu videodan kıran emeklerine teşekkürname ederiz. Tığ idaremiz ve öğrencilerimizle gelişigüzel hocamızın belirlemiş olduğu videoda yer aldık. Içtimai medyadan olumlu geri dönütler aldık. Bu videoteyp hem bölgemiz amacıyla hem üstelik öğrencilerimiz için tıpkı okazyon oluşturdu” şeklinde konuştu.

Share: