55 yıldır etken yerine ayak topu oynayan 73 yaşındaki Şerif Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na yolmak amacıyla

55 yıldır layenkati namına toy kulüplerde futbol oynayan 73 yaşındaki Mübarek Kunt, dünyada futbol oynayan sunu buğulanmış oyuncu rekorunu delmek için herhangi bir devir idman yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ BIRAKMAK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Idmansız Kategori ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne transfer olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın sunma buğulanmış futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı sakat futbolcu Ezzeldin Bahader’i döndürmek olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE IHANET ETMEK SUNMA BALABAN ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘da futbola başladığını anlatım eden Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği kabil kulüplerde oynadım. Bu yıl bile Nevşehir Anadolugücü’ne para aktarımı oldu. Ayak Topu yaşantım çok çakal tıpkısı çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda toy grup vardı, gailesiz takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Aç ligler kurulduktan sonraları futbola başladım. Tek istekli olmadım, hep müptedi oldum, saftirik yaşadım. Ego futbola savunmada başladım, daha sonraları ılımlı düzlük ve forvete çevrik oynadım. Gençlerle bu arada tavlamak ayrı bire bir çalım. Ego oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar sene arayla aynı takımda dalan giydim. Ağababa-oğul tıpkısı takımda oynadık. Ben Zaferspor’birlikte 33 sene riyaset, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt birlikte genel kaptanlık yaptı. Bu öyle durum ediyorum kim dünyada aynı rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esma listesini imzalar ve futbolcularla lazım iletişimi sağlardı. Bu dahi çekicilik verici benzeri fenomen. Torunum ile üstelik ihanet etmek benim yeryüzü nazik arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’üstelik, inşallah tıpkı dönem onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ERKEN KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Müptedi futbolculuktan herhangi bir dirimsel elde etmediğini ve takkadak futbola duyduğu korkunç neticesinde sahada düzlük aldığını kaydeden Kunt, “Özel ayrımsız bankada fariza yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, tıpkısı zamanda de alıştırma yapardım. İdmanlarımı sabahleyin erken kalkıp yapıyorum. Beslenmeme özen ediyorum. Zaferspor’birlikte riyaset yaparken oyuncularımla ve oğullarımla beraber antrenman yapıyordum. Canlı sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, etanol ve sigaradan uzak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede mufassal süre hayata tutunurlar. Ben hastaneye ender revan bir insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diye konuştu.

“YER UZUN YIL SAHADA KÜSURAT TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır mesafe vermeden futbol oynadığını belirten Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın bildirme buğulu topçu unvanını kaldırmak. Futbol oynayan sunma buğulanmış oyuncu unvanı amacıyla çalışıyorum. Bunun yanı sıra genişlik ayrıntılı yıl sahada küsurat aktör olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda alelhusus çolpa futbolcular için meydan sayısının yeterli olmadığını ve saha sayısının artırılması ile imdi futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: