8 kişinin yaralandığı kuzenlerin minibüs kavgası kamerada

ERZURUM’üstelik, baba yarısı çocukları arasında bulaşan taşıdıkları minibüslerin satışı üzerine sâdır, payanda ve bıçakların kullanıldığı, 8 kişinin yaralandığı kavganın cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, 3 Eylül saat 14.30 sıralarında, Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Karayazı ilçesine arızi taşınan ortak minibüsleri kâin emmi çocukları, araçların satışı konusunda tartıştı. Kuzenlerden biri, çıktı transport beğenmek istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi. Diğeri ise engel edeceğini esbabımucibe göstererek itiraz etti. Tartışmanın peşi sıra iki kadro arasında kavga çıktı. Sopa ve ‘sallama’ diye anlatım edilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 emanet yaralandı. Polis, çevik kuvvetin bile desteği ile kavgayı sonlandırdı. Vücutlarının türlü yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Pek, Işıklı ve Erkan Dilli ünlü kuzenler ambulanslarla Erzurum Site ve Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Kavganın yaşandığı bölgede tetkik yapan polis, olayda geçer çok sayıda sopaya de ahali koydu. Kavgayla ait gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklanırken, 2 sevimli adli kontrolle erkin bırakıldı.

Erzurum’birlikte 15 zaman önceki dahi tartıştıkları öğrenilen amca çocuklarının ortalığı savaş alanına döndürdükleri kavganın el telefonu görüntüleri ortaya imdi. Tarafların birbirine sopalarla saldırması ve yerda yatan yaralıların düz aldığ görüntülerde kavgayı izleyenler üstelik bulunuyor.Share: