Adana’da 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlandı

Adana’da 30 Ağustos Utku Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Galibiyet Bayramının 100. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Haset, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Adana Valisi Süleyman Elban, 6’ncı Mekanize Yaya Fırka ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Sancak Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Arkası Sıra şüheda üzere tıpkı dakika utanmak duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonradan Amaç Mumcu Meydanı’na geçildi. Garnizon komutanlığında vazifeli Üsteğmen Aykut Arslan, günün deme ve önemini belirten danışma yaptı. Konuşmanın peşi sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve milli metanet anısına değişik şiirler okundu.

Törene, Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutanlığı Komutan Yardımcısı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, milletvekilleri, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri aracılığıyla hediye ve plaket verildi. Askeri derbent töreninin peşi sıra tören sonuç buldu. – ADANA

Share: