Adana’da 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlandı

Adana’da 30 Ağustos Galebe Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Galebe Bayramının 100. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Adana Valisi Süleyman Elban, 6’ncı Mekanize Piyade Öğür ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Tugay Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Peşi Sıra şüheda üzere bire bir an kaçınmak duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonraları Maksat Mumcu Meydanı’na geçildi. Garnizon komutanlığında memur Üsteğmen Aykut Aslan, günün valör ve önemini tamlayan müşavere yaptı. Konuşmanın peşi sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve milli direniş anısına türlü şiirler okundu.

Törene, Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutanlığı Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, milletvekilleri, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere tören düzeni üyeleri vasıtasıyla ihsan ve plaket verildi. Askeri argıt töreninin arkası sıra tören son buldu. – ADANA

Share: