Ahali TV sunucusu Leziz Payzın’dan Diyarbakır’da kemikleri kâin PKK’lı yıldırıcı Melik Aslan için skandal sözler

Benzeri süre evvel kaybolduğu iddia edilen PKK’lı yıldırıcı Kağan Aslan’ın parafin tıpkısı beze sarılı iskeleti, hendek teröründen 5 yıl bilahare Diyarbakır’ın Sur ilçesinin Hasırlı Mahallesi’nde Katolik Kilisesi ve Hasırlı Mescidi beyninde restorasyon çalışmalarının devam ettiği 5 Küçük Ay 2021’dahi bulunmuş ve Adli Tıp eliyle kutuya konulan kemikleri babası Şanlı Rıza Aslan’a aynı torba süresince doğrulama edilmişti. Antrparantez oğlunun kemiklerini adliyeden imza karşılığı kayran ata Arslan’ın cenaze arabası talebinin üstelik olmadığı öğrenildi.

BİRÇOK YILDIRI SALDIRISINA KATILDI

Kimliği, Erzurum nüfusuna mukayyet ana ve babadan ve anneden alınan DNA örneği ile kriminal inceleme yapılarak tayin edildi. Teröristin DNA’sı baba Uca Özenç Aslan’a yüzdelik 60, asıl Melike Aslan’a yüzde 95 ahenktar imdi. Yıldırıcı Arslan’ın PKK’nın kırsalda bir nice eylemine katıldığı ve siyasal, askeri eğitim bilimi aldığı belirlendi.

SUR’DA KAYBETTİKLERİNİ ANLAYAN TERÖRİST ASLAN ÇAĞRIŞTIRMAK İSTEYİNCE İNFAZ EDİLDİ

PKK’lı terörist Melik Arslan, Gün Doğusu ve Güneydolu Küçük Asya Bölgesini oyalamak üzere geldikleri Talih’da detaylı süren meskun mevzi çatışmaların sona gelindiğini ve öldürüleceklerini anlayınca çağriştirmak istediği öne sürülüyor. Benzemek üzereyken bile başka terörist arkadaşları vasıtasıyla uygulama edilerek toprağa gömüldüğü kanıt edilirken Aslan’ın ölümüyle ilgili anket halen bitmeme ediyor.

Öte yandan 8 Ağustos 2015 – 9 Mart 2016 arasındaki Uğur’daki oyuntu ve hendek olaylarında 74 güvenlik görevlisi şehit olurken, 305 PKK’lı yıldırıcı aylak ağıl getirilmişti.

CHP’Lİ TANRIKULU’NDAN PKK’LI TERÖRİSTİN KEMİKLERİ İÇİN: AAH AHH

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’ye temas fırsatta belirgin destek veren CHP Saylav Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır’da iskeleti kâin PKK’lı yıldırıcı üzerinden üzüntüsünü dile getirmiş, teröristin cenazesinin ailesine tasdik edildiği anları paylaşan CHP vekili, “Aah ahh” ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşımdan tıpkı gün sonra tıpkı paylaşım elan eden Tanrıkulu, “Benzeri babanın ellerine oğlunun kemiklerini tutuşturmanın hukukla, insanlıkla bağdaşmamasına “aah ahh” ediyorum. Vicdan ve âdemiyet diyorum, lanet çekene oh diyenin bu ülkeye çektirdiklerini gösteriyorum. Bu ülkenin rahat geleceği üzere insanlık değerlerini hatırlatmaya devam edeceğim.” sözlerini harcama etmişti.

HALK TV’DEN PAYZIN: BÖYLESİNE ACI BİR GENIŞLIK YAŞADIK

Tanrıkulu’nun ardından CHP’ye yakınlığıyla aşina El TV’dahi üstelik analog tıpkı skandal yaşandı. Izlence sunucusu Yumuşak Payzın, öldürülmüş PKK’lı teröristin ailesine başsağlığı temennilerinde bulundu.

Payzın açıklamasında devleti suçlayarak, “Diyarbakır Talih’da 2 aralık 2015’üstelik balaban çatışmalar yaşanmıştı. Hendek olayları başlamıştı. Sivillerden de canını kaybeden çokça sayıda güç olmuştu. Orada hayatını kaybeden Hakan Aslan, 28 yaşındaymış o devir. Böylesine dağ tıpkısı durum yaşadık. Oğlunuzun kemiklerini kucağınıza veren benzeri celal var. Aynı tabutu dahi haddinden fazla gören. Tıpkısı sefer daha Allah’tan yağmur dileyelim.” ifadelerini kullandı.Share: