AK Parti’li Karahocagil: “Savunma sanayisinde yerlilik oranı yüzde 80’lere ulaştı”

DOĞRU Tümen Amasya Saylav Mustafa Levent Karahocagil, defans sanayisinde yerlilik oranının yüzdelik 80’ler seviyesine ulaştığını belirtti.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, DÜRÜST Öğür’nin yerli düşünceyi temsil ettiğini ve Türk milletinin arzularını, isteklerini, hissiyatını ve ayar yargılarını siyasete yansıttığını söyledi.

Son zamanlarda oynanan yapışkan oyunları cemi milletin gördüğünü dile getiren Karahocagil, “Tıpkı masanın etrafında altı benzemez ve dışarıdan PKK yöneticileri celi bu masaya destek vereceklerini söylüyor. Yegâne hedefleri erinç, büyüklük olan bu şeş benzemezler hangi yaparsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklardır.” dedi.

AK Fırka’nin icraatlarını anlatan Karahocagil, savunma sanayisinde, bölgesel ve küresel güvenliğin sağlanması için akıbet 20 yılda en canlı faaliyetlerin yerine getirildiğini belirtti.

“Uç namustur” anlayışıyla hat güvenliğinin sağlandığını dile getiren Karahocagil, “Hava, kara ve bahir başlamak amacıyla anahtar ve mühimmatlarımız, elektronik harp, bildirişim teknolojileri ve siber güçlerimizde karışma başlamak amacıyla ülkemiz, Cumhuriyet tarihinde tek görülmemiş çalışmaları AK Parti hükümeti döneminde gerçekleştirmiş ve kudretli işlere imza atmıştır. Savunma sanayisinde yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’ler seviyesine ulaştı. Daha Çok yurt dışından hazırlık fail değil, yapım edip ihraç fail tıpkısı talih konumuna gelmiş durumundayız.” diye konuştu.

Share: