AK PARTİ’Lİ YAZICI ÇOKÇA ÜZGÜNÜZ

AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Müellif, Bartın’ın Amasra ilçesinde 40 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili, Olaydan etraf haddinden fazla üzgünüz. Son fail kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarının ve tamam milletimizin başı sağlıklı olsun. Yaralılarımıza de müstacel onma diliyorum dedi.

DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı Edip, Isparta’daki izlence kapsamında otelde gazetecilerle bire bir araya geldi. Toplantıya AK Parti MKYK üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, devlet ve şehremaneti meclis üyeleri, partililer katıldı. AK Fırka İl Başkanı Osman Zabun, beyaz zehir faciasında hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet, yaralılara onma dilediğinde bulundu.

DÜRÜST Öğür Genel Komutan Yardımcısı Yazar ise toprak genelini kapsayacak şekilde planlanan ‘2023’e Makul Şehir Buluşmaları’ programının biberli fenomen zımnında ertelendiğini belirterek, Olaydan yağlık çok üzgünüz. Ölüm fail kardeşlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Yakınlarının ve mecmu milletimizin başı salim olsun. Yaralılarımıza dahi ivedili şifa diliyorum. Cumhurbaşkanı’mızın de zaman Diyarbakır programı vardı ve tahrip ederek Bartın’a gitti. Tığ dahi programımızı tağyir ederek tamlık dikkatimizi oraya vereceğiz diye konuştu.

Aileye ehemmiyet veren siyasal parti olduklarını vurgulayan Yazıcı, Atom Çekirdeği ev, hepimizin üzerine titrediği, hassasiyet gösterdiği sunma asıl ilkedir. Benzeri bile siyasi ailemiz var. Onun ismi bile SELIM Tümen. Özelimizde siktirici dünyamızda dikkat gösterdiğimiz ailemizde gösterdiğimiz duyarlık ne ise bu yapı altında birbirimize cebin ilişkilerimizde değer biçerken, birlik kurarken nasıl etik bilimi kurallara riayet etmek zorundayız. Bire Bir nazik ailemiz daha var, Türkiye Cumhuriyeti. Tığ politik rekabeti hiçbir devir değerler üstüne yapmadık. Değerler hepimizin. Simge, yurt hepimizin. Devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’miz ve biz 85 milyon Türkiye Cumhuriyet vatandaşının kümülatif ismi bir tane millettir dedi.

Hayati Muharrir, elan bilahare Isparta Belediye Başkanlığı’nı ülfet yazar, kentten ayrıldı.

Share: