Akıbet an haberi… Martir annesinin evini infaz siper memurları boyadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde şehit annesi Şükriye Gülseren’in (68) evi, uygulama koruma memurları eliyle boyandı.

Ordu Denetimli Azadelik Müdürlüğünde işyar personel, 1994’de Şırnak’ta şehit olan Utku Gülseren’in annesi Şükriye Gülseren’i, Akkese Mahallesi’ndeki evinde tıpkısı süre önceki ülfet etti.

Anne Gülseren, konuşma esnasında evinin boyanmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. Bunun üstüne infaz himaye memurları, lüp boyanması üzerine fahri oldu.

Altınordu Kaymakamlığınca karşılanan malzeme ile martir annesinin evinin duvarlarının boya, hizmet ve onarımı yapıldı.

Eşi yaklaşık 3 yıl önceki ahiret yolculuğu fail, oğlu ile etkili Şükriye Gülseren, personele aşındırmak ve çay ikram etti.

Gülseren, “Evimin duvarları çok kirlenmişti. Bana ziyarete geldiklerinde onlara bir talepte bulundum. Tanrı razı olsun yaptılar. Arı Sili oldu ve temiz şekilde oturacağım. Şita temizliği oldu.” dedi.

“Şehit ailelerimize elimizden geldiği kadar bindi olmaya bitmeme edeceğiz”

Denetimli Serbestlik Müdürü Özcan Uğurlu ise yönetmenlik olarak 2019’da haklarında kamuya müfit ayrımsız işte mesai cezası olan yükümlülerle birlikte 8 martir ailesinin evinin boya, bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yükümlülerin Kovid-19 nedeniyle yönetsel izinde olduğunu anımsatan Uğurlu, şehit annesinin ihtiyacını bildirme etmesi üstüne personelin, “Müdürüm, tığ bu işi gerçekleştiririz.” dediklerini anlattı.

Tekin, personelin lüp boya, bakım ve onarımını iki günde tamamladıklarını rapor ederek, “Bu anlamda müdürlüğümüzde müteharrik personelimize merhametsizce içten teşekkür ediyorum. Şehit yakınlarımıza, ailelerimize elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Share: