Akıbet zaman haberleri! (CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, EROIN KAZASINDA YARALANANLARI ZİYARET ETTİ

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilen 6 madenci ve yakınlarını görüşme etti.

Ziyaret sonrası izah özne Reisicumhur Erdoğan “Şu anda burada bulunan 6 modül hastamız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5’inin durumu ağır ama ayrımsız tanesi şu anda şuuru vazıh şekilde, kendisiyle de kardeş kardeş ettik” dedi.Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yanık madencileri ve ailelerini seçmek için saat 16.30 sıralarında Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne geldi. Keyif Bakanı Fahrettin Koca’nın üstelik zevcelik ettiği Reisicumhur Erdoğan’ı, Baştabip Nurettin Yiyit, Ak Tümen İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe sayrılarevi önünde karşıladı. Erdoğan dertli madencilerin olduğu kata çıkarak ziyarette bulundu.

“NEVMIT DEĞİLİZ. AMELİYATLARI YAPILANLAR ELAN İYİ KONUMDALAR”

Çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhur Reisi Erdoğan, “Şu anda burada kâin 6 hastamız cankurtaran uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5’inin durumu tehlikeli ama birinin şuuru sarih, kendisiyle da ahbapça ettik. Diğerlerinin yanına girmedik sadece dışarıdan gördük. Şu anda yapılması gereken mecmu müdahaleleri sağ olsun doktorlarımız yapıyorlar. Nevmit değiliz, ameliyatı mamul olanların hepsi henüz dolgunca konumdalar. Entübe olan bile var. Biri, İbrahim kardeşimiz onun durumu üstelik gani. Çam Sakura Hastanemiz dünyada banal fiziki imkanlar adına zaten eksiksiz imkanlara topluluk bellek gücü olarak dahi doktorlarımız çok hayat dolu ekipler. Amasra’daki defin konularını üstelik icra vekili arkadaşlarım dahi sürdürüyorlar zaman belki dahi bitmiş olacak. Dualarımızla üstelik 6 kardeşimizi inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşturup onları birlikte Amasra’ya mankafa döndürürüz” dedi.

– İstanbul

Share: