Akıbet zaman haberleri! Ezbere kendini silahla vuran uzatmalı çavuş hayatını kaybetti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde kâin karakolda kazara kendini silahla vuran uzatmalı çavuş, hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Refahiye ilçesine kapalı Gümüşakar Karakolunda işyar uzatmalı çavuş Özkan Karakaya (26) iddiaya bakarak doldur boşalt yaptığı esnada ezbere kendini vurdu. Gösterişli yaralanan leşker amacıyla ekipler seferber oldu. Gaileli askerin geçmiş helikopter ile Erzincan’a getirilmesi planlandı. Bunun üstüne Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi otoparkında helikopterin inebilmesi üzere tonga alındı. Tıpkısı süre bilahare helikopterle getirilme kararı bozma edilerek cankurtaran ile karayolundan gaileli uzman çavuş Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine getirildi.

Hastanede alçak hizmet ünitesinde engelleme edilen er kurtarılamadı. Hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine gönderilecek.

Öte yandan, Erzincan Valisi Mehmet Hırsızlık, konuya ilgilendiren ayrımsız taziyet mesajı yayımladı.

Mesajda, “21.10.2022 tarihinde kazaen silahla yaralanan ve sevk edildiği hastanede yapılan birlik müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 24.10.2022 tarihinde yaşamını yitiren Erzincan İl Bitirmiş Komutanlığı personellerinden Cingöz Uzman Çavuş Özkan Karakaya’nın vefatını büyük tıpkısı teessürle öğrendik. Karakaya ailesinin yaşamış olduğu keder ve üzüntüyü içtenlikle paylaşıyorum. Bu vesileyle rahmetlik ehlihibre çavuşumuza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve parçalanmamış Güllabi Teşkilatımıza sarrafiye sağlığı diliyorum” ifadelerine düz verildi. – ERZİNCAN

Share: