Akıbet zaman haberleri… İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE YANLIŞLIK ÖRGÜTÜNE OPERASYON

FATİH’te sahipleri mahdut dışında olan kişilerin ev ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele geçiren yanlışlık örgütüne operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 şüpheli gözaltına makbuz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü’ne sadık ekipler, ayrımsız süredir Fatih Balat’ta sahipleri elverişsiz dışında olan kişilerin aile ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil cürüm örgütü üyelerine işler düzenledi. Teşkilat lideri Mutlu B. ile birlikte 30 şüphelinin Balat’ta hele gayrimüslimleri amaç alarak, familya ve arsalarına umum yolmak için düşünülerek cani ve yaralama karışma birçok suça karıştığı tespit edildi

Şüphelilerin sahipleri sıkıntılı dışında olan vatandaşların mülklerini internet siteleri üzerinden kiraladığı ve kategorik alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği tespit edildi. Yapılan icraat sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de planlı insan zamanları operasyonlarda, liderliğini Mutlu B.’nin yaptığı cürüm örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği tespit edilen 18 dalavereli ile alay malay toplanmış 48 şüpheliye müteveccih yapılan cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 39 aynasız yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4  ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız abus av tüfeği,  2 blöf tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste limonluk kendisine anlatım edilen mızrap husus imalathanesi, 2 kilo 10 gram kokain ve tahminî bin 730 gram yaman ile değişik banknotlardan oluşan cali olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: