AKP’li Oğuzlar Şehremaneti Başkanı’na Sunulan Kodes Cezasına İlişkin Haberi Paylaşan 5 Sevimli İfadeye Çağrıldı

ERKAN KARACA

AKP’li Oğuzlar Şehremini Muzaffer Sebep, üzerine muhasebecilik yıllarında açılan ve 6 yıldır süren davada mahkemenin ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 3 kamer mapushane cezası verdiği karara ilişkin haberi paylaşan 5 yaşama hakkında ‘taşlama’ iddiasıyla cürüm duyurusunda bulundu. 5 kişinin ifadesi alınırken; CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, söz konusu habere da erişim engeli getirildiğini söyledi.

Çorum’un AKP’li Oğuzlar Şehremini Muzaffer Sebep karşı muhasebecilik yıllarında ‘kalifiye dolandırıcılık” iddiasıyla açılan ve 6 yıldır süren davada değişmeyen açıklandı.  Saika’a ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 3 ay 10 devir cezaevi ve 4 in 980 teklik nakdî ceza veren mahkeme, hükmün açıklanmasının dümbelek bırakılmasına hükmetti.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Yıldırım’ın mahkeme kararıyla ilişkin haberi paylaşan aralarında CHP Oğuzlar İlçe Başkanı’nın de bulunduğu 5 sevimli üzerine “taşlama” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Davanın Türk Ceza Kanunu’nun “nitelikli dolandırıcılık” maddesinden açıldığını, cezanın ise ‘görevi kötüye kullanma’ maddesinden verildiğini tamlayan Tahtasız, şu açıklamayı yaptı:

“BU İŞİN TAKİBİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

“6 yıl geçmiş TCK’nın 158. maddesi nitelikli dolandırıcılıktan yargılanan sayman Yenmiş Sebep, altı yıldır bu sevgili bitmeme ederken 2-3 çağ önceki tıpkısı basına olgun düştü. Müddeiumumilik makamının güzeşte celselerde verdiği güveni kötüye kullanmaktan, TCK’nın 155. maddesinden cezalandırılması yönünde mahkemeye düşünce belirtti. Sayın mahkeme, TCK’nın 155. maddesinden ceza vermiştir. Sunulan bu karar maznun yönünde hakimin açıklanmasını geriye terk kararıyla sonuçlanmıştır. Muhasebeci Yenmiş Sebep altı yıl ilk başlayan müdrike ‘kalifiye dolandırıcılıktandır’ sözünü maalesef değişik boyutlara çekmeye çalışmıştır. Toplumsal medyada sâdır haberi ilçemizdeki paylaşan 5 vatandaşımız ve kaza başkanımız için karakola yanlışlık duyurusunda bulunmuştur.

Bu yanlışlık duyurusuyla müntesip diğer vatandaşlarımız burada de belgesi mevcuttur güzeşte akşam ezanı hızlıca ifadeleri alınmıştır. Demin AKP’li tıpkı sayman uray başkanının yargılanması 6 sene sürerken çabukça takkadak içtimai medyada paylaşılan bu kararı kaldırtıp ve kaza başkanımız karışma şikayetçi oluyorlar. Burada biberli aynı özdek elan yaşadık bir iki önceki, kaza güvenlik amirliğine, ilçe başkanımızla ve avukatımızla, yönetici arkadaşlarımızla geldik. Bize denilen şu; ‘biz ifadeyi burada almayalım Savcı Çorum’de ifadeyi alacak’. Pazartesi haset kaymakamlık başkanımız ve partililerimizle alay malay başkanımızın paylaşmış olduğu elan elhak sosyal medyada tıpkısı marifet sitesinin paylaşmış olduğu metni paylaştığından hava cürüm duyurusunda bulunuyorlar. Paylaşmalarından kıran 5 vatandaşımıza ve kaza başkanımıza cürüm duyurusunda bulunmuşlardır. Yani burada şurası de izah etmek geçişsiz; rahmetlik önceki bölüm genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın İsmet İnönü’nün dediği kadar, ‘bu ülkede namuslular arz beş altı namussuzlar kadar korkusuz olmalı ki, bu büyüklük düzelmeli’. Tığ bu işin takibini bırakmayacağız. Buradan Oğuzlar halkından bile kusur diliyorum, yani keşke Oğuzlar bu kabil olaylar ile anılmasaydı. Cevizi ile adlı olan Oğuzlar ilçemiz, süfli elan güzelce mutlu günlerde burada düşmek isterdik ama iki defadır, bizler CHP namına yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz.”Share: