Akşam bekçisinin itiraflarının ardından 3 kıya çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi bile var

Pendik’te 2006 yılında bir nesiç firmasının muhasebeciliğini fail Bülent Demir içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira mal dolu sandık ile ortadan kayboldu. Bülent Çipo’in cesedi, 10 dolaşma sonradan bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla angaje ve boğazı kesilerek maktul adına Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Çelik kasa ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Çıpa’i öldürerek kasadaki paraları araklayan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Demir

GECE BEKÇİSİ HERHANGI BIR ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili belirsiz namına artan dosya, Kocaeli İl Güvenlik Idarehane Müdürlüğü Cinayet Bölüm Amirliği ekipleri vasıtasıyla tahminî 1,5 kamer geçmiş yine açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik ases olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı çekmek için A.B.E. ve Uğur Zemin ile cazibe yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çıpa’i kendilerini tanıdığı üzere öldürdüklerini belirten Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, fakat bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 yıl geçtikten bilahare, 2014 yılında, yanlışlık ortağı Tasavvur Destek’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle tehdit ettiğini söyleyen Mustafa M., A.B.E. ile alay malay Garaz Dayanak Noktası’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’birlikte ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili belgisiz kendisine küsurat Erek Destek cinayeti dosyası birlikte kapatıldı.

GALATASARAYLI KURULTAY ÜYESİNİN CİNAYETİNİ BILE İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme fail Mustafa M., 2018 yılından bu yana kayıp olarak aranan Galatasaray Kongre Üyesi gelişim insanı Tekin Hayırlı cinayetinden birlikte bahsetti. Uğurlu Uğurlu’yu aralarında takanak verecek meselesi mevcut M.B. isimli benzeri kişinin araba içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., daha sonra M.B.’nin babası B.B. ile alay malay cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoban kenarındaki ayrımsız alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede düzlük göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Tekin Iyi’ya ait naaş ve kemik parçalarına ulaşıldı. Davranışlar İstanbul ilinde gerçekleştiği üzere, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE IRSAL EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., gönderme edildiği adli makamlar marifetiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra zaman adliyeye atif edildi.

Bülent Mesnet
Tekin Iyi



Share: