Aksaray’da ‘Toki Içtimai Konut’ Kuyruğu

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan güzeşte günlerde TOKİ marifetiyle 2023-2028 arasını kapsayan 5 almanak süreçte 500 bin toplumsal göz, 250 bin bölük gayeli yer ve 50 bin işi yeri ika projesini duyurdu. Başvuruların dün itibariyle başlaması üzerine bankaların önünde ince kuyruklar oluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 500 bin toplumsal basamak projesinden Aksaray merkeze yalnız 200 nüsha içtimai hane düştü. Başvuruların mazi itibariyle başlaması konusunda bankaların önünde detaylı kuyruklar oluştu.

“YİYECEĞİMİZDEN KISACAĞIZ”

Aksaraylı engelli yurttaş Şenol Uysal şunları söyledi:

“12-13 Senedir bedensel engelliyim. Mânialı maaşımız ile 5-6 bin lirayı buluyor. Daha ilk özlük adıma 3 el TOKİ’ye başvurdum ama çıkmadı demin ise görme engelli eşim üstüne başvuracağım. 1200 parça eş yapılacağını biliyorum Aksaray’a birkaç amma tekrar üstelik ne yapalım? Ödemeyi yiyeceğimizden, içeceğimizden kısacağız az buçuk da gelişmemiş pabuç pentür işi yapıyorum onunla bu arada realizasyon edebilirim. Fakirin umudu bitmez tığ de aynı umutla çıktık geldik.”

Bambaşka tıpkı Aksaraylı yurttaş, “Buraya El Bankasına TOKİ’ye yazılmaya geldim, elan önceki de başvurdum çıkmadı biraz misil başvurdum ama çıkmadı. Ben çiftçiyim, emekliyim kerem bunu bize hak tanıdıysa kabul etmek istiyoruz” dedi.Share: