Aksaraylı Fellah: Kendimize Yetecek Büyüklüğünde Yapacağız. Yapmayacağız Bu İşi

KEMAL SAYGINLIK ATALAY

CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Aksaray’birlikte çiftçilerin sorunlarını dinledi. Aksaraylı fellah Hiçlik Kelamıkibar, “Kendimize yetecek büyüklüğünde yapacağız. Yapmayacağız bu işi. Tarla beklemek üzere süt geçişsiz, hareketlilik geçişsiz, su lazım, matbua lazım; karşılayamıyoruz. Babadan öğrendiğimiz şekilde yapıyoruz biz bu işi amma yetmiyor. evet bırakacağız bu işi evet de eksantrik işlere yöneleceğiz” dedi.

Aylin Nazlıaka, Aksaray’ın Laleli Mahallesi’nde çiftçilerle ayrımsız araya geldi. Fakirlik Aforizm, ekonomik akse nedeniyle yaşadıkları sorunları Nazlıaka’evet anlatırken “Kendimize yetecek kadar yapacağız. Yapmayacağız bu işi. Toprak aylamak için motorin lazım, ruh lazım, akarsu geçişsiz, matbu geçişsiz; karşılayamıyoruz. Babadan öğrendiğimiz şekilde yapıyoruz biz bu işi ama yetmiyor. ya bırakacağız bu işi evet de başka işlere yöneleceğiz” diye konuştu. Nazlıaka ise “Biraz elan sabredin. İlk seçimlerden bilahare gine siz çiftçiler halkın efendisi olacaksınız” karşılığını verdi.

“KENDİ EMEĞİMİZİ HİÇ HESABA KATMIYORUZ”

Ademiyet Vecize, özlük ailesi karışma tevessül etmek amacıyla 6 aileye istihdam sağladığını belirterek, “Kendi emeğimizi on paralık hesaba katmıyoruz. Müteharrik maliyeti haddinden fazla fazla ama bizim alelumum güçlük çektiğimiz laf zindelik, süt, matbua ve akarsu” dedi. Nazlıaka bile “Tümce doğduğu yerde doyacak. Böylelikle cümle dosdoğru gıdaya erişecek. Sizler dahi burayı rahatlıkla grup, biçip burada geleceğinizi güvece altına alacaksınız” diye niteleyerek konuştu.Share: