Akşener’den DEDAŞ’a: “Diyorsunuz ki bizi DEAŞ’tan kurtarın”

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, geldiği Şanlıurfa’dahi tıpkı çiftçiye gelen 1 milyon 146 bin teklik hayatiyet faturası karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çiftçinin faaliyet sorununu iletmesi konusunda Akşener, “Diyorsunuz kim bizi DEAŞ’tan kurtarın” dedi.

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, partisinin Şark ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesinin il ve kaza başkanları ile yapacağı toplantı amacıyla Şanlıurfa’ya geldi. İl girişinde fırka üyeleri yoluyla karşılanan Akşener, kafile eşliğinde kente methal yaptı. Toplantının yapılacağı otel önünde dikici Abdülhadi Karageçili eliyle durdurulan Akşener, çiftçiye mevrut 1 milyon 146 bin teklik cıvıltı faturası karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çiftçinin hareketlilik sorununu iletmesi üzerine Akşener, Dicle Zindelik Dağıtım A.Ş.’yi, yıldırı örgütü DEAŞ’a kıyasen, “Diyorsunuz kim bizi DEAŞ’tan kurtarın” ifadelerini kullandı.

Bire Bir milyonluk fatura şoku

Çiftçi Abdülhadi Karageçili, zindelik sorunu üzere İYİ Fırka Lideri Akşener’in önünü keserek, “Bakın umumi başkanım bana bir kamer içerisinde mevrut fatura bakın. 1 milyon 146 bin liradır. Bu ayrımsız ayda mevrut faturadır. Bir kamer sonradan gelen başka fatura 172 bin TL’dir. Geçen sene mevrut faturalarda cep telefonumda size yeryüzü edebilirim. Umumi başkanım biz sıcak bölgenin insanları, sürekli ihtişam büyüklerimize imtina etmek şefkatlilik gösteririz, severiz tığ size dahi görüş veririz. Gelen vurdu, giden vurdu. Bu DEDAŞ yoluyla vurdu. Bu DEDAŞ lacerem vuruyor? Benden bu parayı tahsil edemediği için, halbuki mislisini öğrenim ediyor zira desteklememizi alıyor. Devlete birlikte fatura ödüyor, ‘biz bu kadar mal almadık çiftçiden’ onlardan birlikte alıyor, etti iki kar. Bire Bir de şu zaman bölgede 8-10 saat hareketlilik kesiliyor. Vermediği elektriğin üstelik parasını bizden alıyor. 3 kar etmesine karşın esasen da bize acımasızlık ediyor. Bölgenin balaban sorunudur. Amcam oğlu vezneci emeklisidir, 100 dönüm arazisi var. Ödediği fatura bakın. Lütfen bize bire bir halk atın. Tığ celal büyüklerimizi haddinden fazla severiz” dedi.

İYİ Tümen Lideri Akşener, partisinin Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesinin yer ve ilçe başkanları ile yapacağı güruh için 2 periyot Şanlıurfa’de olacak. Toplantılar, basına ilişkin olarak gerçekleşecek. – ŞANLIURFA

Share: