Al örtü üzerinden katile ulaşıldı! Üçü de gözaltına makbuz

24 Ağustos günü gün ortası saatlerinde Seyhan ilçesi Narlıca Mahallesi’nde mahalleli, metruk tıpkı habbe bahçesinde naaş görüp, polise olgun verdi. İhbar üstüne fenomen adına gelen ekipler, cesedin esasen biricik kurşunla vurulduğunu ve üzerine kırmızı ayrımsız antik örtüldüğünü belirledi. Üzerinden etiket çıkmayan erkek cesedi, Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Görüngü yerindeki araştırmada ise tabancaya rastlanmadı. Otopsinin ardından cesedin, Yüksek Haydar Sezgin’e ilişik olduğu belirleme edildi.

EVİNDE AYNI ÖRTÜDEN BULUNDU

Olayla ilgilendiren emek başlatan Cinayet Departman Amirliği ekipleri, Sezgin’in angajman kurduğu kişiler üzerinde yoğunlaştı. Ekipler, Sezgin’in ölmeden önce görüştüğü Ahmet Şimşekli Fener’ın, ayrımsız mahalledeki evine hâkim yaptı. Adresteki aramada Sezgin’in cesedinin üstüne örtülen kırmızı örtünün aynısından bulundu. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyici ekipler, Çakar ile Ahmet Çakantimor ve Mürsel Can’ın görüngü günü kıya mahallinde görüldüklerini, sonrasında ise Yusuf G.’nin (27) evine gittiklerini belirledi.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Ekipler, Yusuf G.’nin evine işler düzenledi. Operasyonda Ahmet Çakar ile Ahmet Çakantimor, Mürsel Birey, Yusuf G. ve Mercan C. (36), gözaltına makbuz. Emniyete götürülen şüphelilerden Yusuf G., “Olaydan önceki tün evimde kaldılar. Olay haset ise Ulvi Haydar’ı vurduktan sonra ellerinde silahla gene bana geldiler. Silahı dahi ben sakladım” dedi. Bu bilgiler konusunda muhalif sorguya alınan şüphelilerden Çakantimor, Şimşekli Fener ve Duygusal birbirlerini suçladı.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen şüphelilerden Ahmet Çakantimor, Ahmet Çakar ile Mürsel Can çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Yusuf G. ile Mercan C. ise adli taharri üzere azade bırakıldı.Share: