Alejandro Bedoya’dan ABD’deki silahlanmaya protesto!

Amerika Futbol Ligi (MLS) ekiplerinden Philadelphia Union’ın kaptanı Alejandro Bedoya, DC United ile deplasmanda oynadıkları karşılaşmada hükümete ferdî silahlanma üzerine davet yaptı.

Gol sevinci sonrasında düzlük kenarındaki mikrofona her an, “Hey Kurultay, ayrımsız şeyler yap! Zırh şiddetini sonlandır” diye mecmu stada ve maçı izleyen herkese seslendi. Ohio ve Teksas’ta yaşanan bireysel silahlanmanın doğurduğu katliamlara özen çeken Bedoya’nın bu çağrısı kamu dünyada bilim oldu.

Our captain @AleBedoya17 making a statement. Our hearts go out to everyone affected. pic.twitter.com/sJuKxjbIOA

— Philadelphia Union (@PhilaUnion) August 5, 2019

Kolombiya kökenli olan New Jersey tevellütlü Alejandro Bedoya, maç sonrasında dahi tepkisini ortaya koydu. “Elan fazla kanı ve yakarış kazanmak saçmalık” diyen 32 yaşındaki topçu, “Kelimeler cereyan geçmedikten sonraları elden nahif olur. Görüşüne bakarak Amerika imdi distopik tıpkı toplum halina geliyor! Ayrımsız molekül yap! Yeter!” şeklinde tweet attı.

Seeing more thoughts and prayers bullshit.
Words without actions are just worthless. America, it seems, is becoming a dystopian society.
Do something!!! Enough!!!

— Alejandro Bedoya (@AleBedoya17) August 4, 2019

MEMLUK’birlikte bu hafta sonu yaşanan olaylarda 29 gönül hayatını kaydetti…

3 Ağustos Cumartesi sabahı bildirme bir iki 20 kişinin öldürüldüğü Texas Walmart saldırısının ardından gine bir periyot Ohio’de tıpkısı bara yapılan saldırıda de arz beş altı 9 hayat öldürülmüştü.

Silahlı saldırıların yarattığı tepki ESIR’bile büyük ölçüde tartışmalara sebep olmaya devam eden “ferdî silahlanmaya” dönük.

Share: