Altay-Yılport Samsunspor maçının ardından

Spor Kaba Et 1. Takım 2022-2023 sezonu evvel hafta açım maçında Yılport Samsunspor’a kişi sahasında 2-0 yenilen Altay’ın ustalık sorumlusu Misil Yılmayan, “İlk maçta sonuç zehir amma tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten çokça memnunuz.” dedi.

Yılmaz, maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında maça gergin başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise pik aktif başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya büyüklüğünde maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu tamlayan Yılmayan, “Şansızlık, biraz dahi kondisyon hatası gol oldu. İptal oldu, bilahare Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. nısıf maça gani başladık. Duran toplarla birçok pozisyona girdik. Oyuna bir ileri uç daha soktuk. Pahal atakla akıbet anda 2. golü yedik. İlk maçta son acı ama biz oyundan futbolcuların verdiği, emekten haddinden fazla memnunuz. Taktik ve beceri namına yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Küçümseme Porte Bektaş ise yumruk tıpkı karşılaşma olacağını bildikleri tabir etti.

Maça haddinden fazla mebzul hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta üzere çalıştıklarımızın aynısını zaman maçta yeniden yaşamış olduk. Yaptığımız macerasız hatalarla rakibe çokça sayıda okazyon verdik. Tıpkısı birlikte rakibin en ferah yaptığı madde duran ve ince toplardan dönen toplar, buna de haddinden fazla çok okazyon verdik. Savunmamız ongun durdu ve direnç gösterdi. Bu kadar cıvıl cıvıl aynı savunma işleyen rakibe karşı, sayısızca okazyon kaçırdık. 4-5 çıngı punt vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çokça şükür 2. golü bulduktan sonra maçı koparmış olduk. Bizim üzere yüce olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça evire çevire uğraş verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: