Altıeylül’de çocuklara dürü

Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediyesi ve İlçe Müftülüğü beyninde yapılan Şuurlu Gençliğe Akıllıca isimli iş birliği protokolü dahilinde milli ve manevi değerlerine topluluk çıkan füru ödüllendirildi.

Altıeylül Belediyesi çocuklara ve gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri ile bugünümüze ve yarınıza vermiş olduğu önemi birçok platformda göstermeye bitmeme ediyor. Ekin-laf etkinliklerinden deneyimsizlik- spor etkinliklerine kadar birbirinden değişik alanlarda çocuklarla ve gençlerle benzeri araya mevrut Altıeylül Belediyesi, son adına Altıeylül Kaymakamlığı ve Altıeylül İlçe Müftülüğü ile birlikte ortaklaşa imzaladıkları Bilinçli Gençliğe Akla Yatkın isimli iş birliği protokolü ile gelişigüzel çocuklarla esasen ayrımsız araya geldi. Elan evvel imzalanan iş birliği protokolüyle bu arada Altıeylül sınırları içerisindeki cami ve Kur’an kurslarında kursları aksatmadan tınlamalı yerine bitmeme eden, milli-manevi ve ilmi gelişimine ulama keşfetmek için hız gösteren dallar Odalık Abdülhamid Han Iş Merkezi’nde düzenlenen armağan töreniyle bile ödüllendirilerek motive edildiler. Antrparantez ilerleyici süreçlerde kurslara düzenli namına katılan öğrenciler Altıeylül Belediyesi’nin yüzme havuzları, katalog, spor salonu ve farklı etkinliklerinden ücretsiz adına faydalanabilecek.

Çocukların sevinci görülmeye değerdi

Hocaların, kurs öğrencileri ile ailelerinin, Altıeylül Kaymakamı Toygar Kağan Bilgin’in, Balıkesir İl Müftüsü Devlet Sürgeç’in ve Altıeylül İlçe Müftüsü Dirimsel Yelkovan’ın da katılımlarıyla Hükümdar Abdülhamid Eğlek Hareket Merkezi’nde gerçekleşen bergüzar töreni mülevven anlara tayf olurken toplamda 443 mektepli aldığı ödüller ile unutamayacakları bire bir dönüş geçirdi. Tiyatrocu ve radyo-monitör program sunucusu Hüseyin Goncagül’ün manzara aldığı Sultan Abdülhamid Konak Hisse Senedi Merkezi’ndeki ihsan töreninde ortaya koyduğu hayalet performansıyla misafirleri kendine hayran bırakan Goncagül, böyle sunturlu benzeri organizasyonda kayran almaktan dolayı bahtiyar olduğunu tabir ederek Altıeylül Belediyesi ilkin almak amacıyla emeği geçen herkese şükranlarını sunduğunu söyledi. Organize edilen kurslara düzenli adına katılan öğrenciler beyninde gerçekleştirilen bergüzar töreninde 1’incilere velespit, 2’ncilere çokbilmiş saat ve 3’üncülere dahi scooter armağan edilirken, Başkan Avcı’nın bayram verdiği gibi Yasin Suresi’ni ezberleyen 6 çocuğa bile ödül olarak gram altın takdim edildi. Milli ve manevi değerlerine ehil çıkan torunlar yetiştirmenin ne denli mefret olduğunun altını çizen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Cebbar “Altıeylül Kaymakamlığı ve Altıeylül İlçe Müftülüğü ile birlikte ortaklaşa imzaladığımız Bilinçli Gençliğe Akıllıcasına isimli protokol ile milli-manevi değerlerine ehil sâdır çocuklar yetiştiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Şükürler olsun ki Rabbim bizlere öyle iyice şeyleri talih ediyor ki bizler de bunlara kurgu adına İslam’a, vatana ve millete bakım etmenin hazzına varabiliyoruz. Bugün burada çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümü görünce devletimizin gayrı kurumlarıyla yapmış olduğumuz hisse senedi birliğinin hangi büyüklüğünde düşündürücü ve koskocaman olduğunu tıpkısı kez daha idrak etmiş olduk. Milli ve manevi değerlerini öğrenirken kurslarına ahenktar adına devam fail öğrencilerimiz amacıyla düzenlediğimiz bu aranjman ile de kendilerini ödüllendirerek bu çalışmalarını meccanen artırmak istemedik. Hele en başından beri bu projeye balaban destek veren Altıeylül Kaymakamımız Sayın Toygar Hakan Bilgin’e çokça teşekkür geçmek istiyorum. Ayrıca ağırşak hocalarımız ve emeği güzeşte herkese birlikte şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. – BALIKESİR

Share: