Amasya’da öğrenciler yaya geçitlerini “Hayata saygı duruşu” sloganıyla kırmızıya boyadı

İçişleri Bakanlığı marifetiyle mevki genelinde trafikte sâri önceliğine dikkati çalmak ve çoban duyarlılığını tasarruf etmek amacıyla “Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında Amasya’bile etkinlik gerçekleştirildi.

75. Sene Borsa İstanbul Beyazıt İlkokulu uğrunda planlı etkinlikte Ilbay Mustafa Masatlı, öğrencilerle yolcu geçitlerini kırmızıya boyadı.

Ilbay Masatlı, öğrencilerle arızi geçidini kırmızıya boyadı.

Masatlı, gazetecilere, serencam yıllarda İçişleri Bakanlığınca trafikte can ve servet güvenliğinin sağlanması üzere çeşitli proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini, yayaların güvenliğini uydurmak maksadıyla “Yayalar al çizgimiz”, “Öncelik hayatın evleviyet yayanın” ve “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” kabil sloganlarla içtimai farkındalık oluşturulmaya çalışıldığını anlattı.

Amasya’bile sürücülerin bulaşan geçitlerine yaklaştıklarında duyarlı davrandığını dile getiren Masatlı, “Bugünkü farkındalığımızın sloganı, ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu’. Hayata geçirdiğimiz bu mücahede ile özellikle evlatlarımız doğmak için gençlerimizde ve toplumumuzun parçalanmamış kesiminde mevcut olan farkındalık düzeyini daha birlikte artırmayı amaçlıyoruz.”diyerek konuştu.

Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla arızi geçidinden geçişinin arkası sıra sona erdi.

Share: