AMCA ÇOCUKLARININ ‘MİNİBÜSLERİ SATACAĞIM’ KAVGASI 8 YARALI

ERZURUM’üstelik Karayazı ilçesine minibüsleriyle bulaşan haiz emmi çocukları, çekişme etti. Minibüs satışı gerekçesiyle yaşanan tartışma sonrası patak ve sallama ifade edilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 hayat yaralandı.

Olay, bugün saat 14.30 sıralarında forma Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Ayrımsız firma çatısı altında Karayazı ilçesine geçici taşıyan kuma minibüsleri bulunan emmi çocukları, minibüsleri satma üstüne tartıştı. Amca oğullarından birisi bundan sonra taşımacılık yapmak istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi. Farklı amca çocuğu ise uymazlık edeceğini gerekçe göstererek karara itiraz etti. İki kadro, ağız dalaşı sonrası kavgaya tutuştu. Sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgaya haddinden fazla sayıda polis güçleri ekibinin yanısıra enerjik güç de gönderme edildi. Polisin güçlükle ayırdığı kavgada 8 yaşama yaralandı. Vücutlarının değişik yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Metanetli Işıklı ve Erkan Dilli ambulanslarla Erzurum Kent ve Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanelerine kaldırıldı.

Kavganın yaşandığı bölgede inceleme özne polis güçleri, olayda geçer çokça sayıda sopaya da halk koydu. Amca çocuklarının 15 bölüm ilk bile bire bir sebepten tartıştığı öğrenilirken, Polis Güçleri, kavgayla ait anket başlattı.Share: