Ankara haberleri: Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 teftiş

Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 gözaltı

ANKARA merkezli 5 ilde düzenlenen ‘Narkopara’ operasyonunda, düzme servet ile maden konu ticareti yaptığı belirlenen 37 berbat, gözaltına alındı. Şüphelilerin, telefon dinlemelerinde yakalanmamak amacıyla şifreli mülakat yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’ dedikleri belirlendi.

İl Inanma Müdürlüğü Finansal Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, cali servet ile maden bap ticareti yaptığı belirlenen cürüm örgütünü takibe aldı. Polisin 6 mahiye ustalık ve fiziksel takibi sonucu Ankara merkezli İstanbul, Yozgat, Çankırı ve Hatay’de 200 personelin katılımıyla 57 şüpheliye müteveccih eş anlı cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 37 nahoş, gözaltına alınırken, gayrı şüphelilerin yakalanmasına müteveccih çalışmaların bitmeme ettiği belirtildi. Öte yandan şüphelilere ilişkin adreslerde yapılan aramalarda; 21 bin 500 teklik yapmacıklı kâğıt para, 10 gram kokain, 47,6 gram metamfetamin, 23,4 gram eroin, 20 gram esrar, 200 şişe düzme ve kaçak viski, ruhsatsız av tüfeği ve haddinden fazla sayıda fişek ve 32 sentetik hap ele geçirildi. Yapılan incelemede ise şüphelilerin sosyal medya platformlarından cali mal ile telefon, tablet, bilgisayar üzere elektronik yük alışverişi yaptığı ve maden kullananlara madde satışından sonradan servet üstü kendisine cali banknotlar verdiği belirleme edildi.

UYUŞTURUCULARA YAKIŞMAMIŞ İSİM VERMİŞLER

Şüphelilerin antrparantez telefon dinlemelerine yakalanmamak üzere şifreli ziyaret yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’, sentetik haplardan Lyrica’ya ‘Leyla abla’, Smyra’ya ‘Sam amca’ dedikleri belirlendi. Şüphelilerin, mızrap satıcılarına ödeyecekleri paraları da ‘borç’ kendisine tabir ettikleri ve ‘torbacı’ların, yakalanmamak amacıyla sattıkları uyuşturucuları zat evlerinde evet bile sakıncasız belirledikleri metruk binalarda kullandırdıkları tespit edildi. Şüphelilerin, husus kullananları kamçılamak amacıyla farklı uyuşturucuları tattırdıkları, hele beyaz üzere ‘aşı yapma’ tabirini kullandıkları ve kullanıcıların uyuşturucu parası bulabilmek için arakçılık ilkin tutmak için birçok farklı suça karıştıkları belirlendi.Share: