Ankara haberleri! Vekil Aristokrat, Ankara’daki oymak düğününe katıldı

ANKARA’de, Pinyanişi aşireti doyum önderi aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu hisse senedi insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin yanı sıra daraç dışından üstelik İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı çiftin aynı otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’birlikte tüvana Pinyanişi aşireti tatmin önderi hisse senedi insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi sonuç sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu hisse senedi insanı Mehmet Helvalı’nın benzeri fakültenin son sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın aşırı otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan dernek töreni ile dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amme Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, DÜRÜST Parti 21’inci Periyot Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata,  DOĞRU Fırka Van Milletvekili İrfan Kartal, Şırnak Milletvekili Rizgin Bağlanak, 23’üncü Ahit Kalabalık Milletvekili Ayhan Yılmaz, 19’uncu Periyot Zonguldak Milletvekili Uca Teferruatlı, Veca Belediye Başkanı Müddeiumumi Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Soylu Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin birçok ili ile elverişsiz dışından da İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan kısaca 3 bin davetli katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası hisse senedi insanı Teoman Zeydan’ın isteği konusunda sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar hanende Ahu ile Hakkarili yöresel artist Dirayetli Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU ŞIŞMAN BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini işleyen İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin anne ve babası birlikte Trabzonlu. Doğrusu memleketin benzeri aracılığıyla tıpkı tarafına pir tıpkı bağıntı götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Doğu ve Güneydoğu Rum Bölgesi’nde açık ayrımsız nüfusa erbap bir aşiret. Bu hususi günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi her öz burada. Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya’dahi böyle hangi büyüklüğünde dinç herif tanıyorsam Allah’a şükürler olsun kim; kâffesi bugün bu salonda. Bu iri tıpkısı dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler bire bir zamanda dostlukların bildirme iri dayanışmasını ortaya koyarlar. Tanrı kimseyi dostundan az etmesin” dedi.Damadın babası hareket insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu atılmak için farklı cümle konuklara teşekkür etti. Zeydan, mevrut konukların eş ve damada takacakları baskı evet dahi hediyelerin gösterişten uzak, mecbur olması üzere merbut bire bir sandık kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Cenabıhak’ın rızasına resulün sünnetine akla yatkın yapmaya ilgi gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu bahtiyar ve iyice günümüzde serbest bırakmadılar. Birbirinden zer davetlilerimizi izaz etmek bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı bir bahtiyarlık ve gösteriş kattılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: