Arap turistler Trabzon’da kestirmece 10 akşam kalıyor, can başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Ticaret ve Endüstri Odası’nın turistlere müteveccih yaptırdığı ankete bakarak Zenci turistler Trabzon’da tahminî 10 gece kalıyor, emanet başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü eş kalkışmak üzere 200 Bir Gündüz Feneri Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına yönelik yapılan ankette sayı farkı günlük harcamaları, sayı farkı tün konaklamaları, ulaşım tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten sevinme derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da ortalama 9,61 şeb konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden sayı farkı 5 veya 6 sevimli haremlik etti. Anket sonuçlarına bakarak ecnebi turistlerin Trabzon’da konaklama dünya günce emanet başı sayı farkı 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha haddinden fazla eş ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 36’sı Trabzon’a bacanak yahut akraba tavsiyesiyle, yüzdelik 24’ü ise toplumsal medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzdelik 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzde 64’ü iktisat sınıfı bağan bütçeli havayolunu tercih ettiklerini belirtti.

Arap turistlerin yüzdelik 93’ü Trabzon’dan memnun ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz üzere umumi memnuniyet dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 53’ü memnun, yüzde 40’ı ise çok memnun olduklarını belirterek gelenlerin yüzdelik 93’ü Trabzon ziyaretlerinden mutlu ayrıldığı tabir etti.

Trabzon’a istirahat etmek üzere geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 98’i soluklanmak için Trabzon’u tercih ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı gerçekten, otel sayısı fire, otel odaları dar, göçüm sorunu var, restoranların fiyatları erdemli, anahtar isticar sorunu bulunuyor, bildirişim sorunu var, ecnebi açacak bilinmiyor” olarak sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları adamcıl, vergili ve güler yüzlü, doğası ve havası pir, alışveriş olanakları fazla ve fiyatlar akla yatkın, Uzungöl majör tıpkı yasakçı, kent bozulmamış, birinci sınıf kafe ve restoranlar bulunuyor” diye niteleyerek düşünce belirtti. – TRABZON

Share: