Arsıulusal Başşehir Granfondo Çiftteker Yarışı, 21 Ağustos’ta yapılacak

Arsıulusal Başkent Granfondo Derrace Yarışı, 21 Ağustos’ta yapılacak.

Atılganlık Zinde Dirim Kampüsü’nde yapılan matbuat lansmanına Ankara İl Firez Turizm Müdürü Ulu Ayvazoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Kat Başkanı Mustafa Artunç, Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ve Cüret Afiyet Grubu Umumi Müdürü Genco Çetinkanat katıldı.

Atılganlık Esenlik Grubu Umumi Müdürü Genco Çetinkanat yaptığı açıklamada, Granfondo velespit yarışlarının milyonlar tarafından izlem edildiğini söyledi.

Yarışların daha yeşil benzeri dünya ve mıhlı nesiller amacıyla tüm dünyada düzenlendiğini anlatan Çetinkanat, “Ankaralılar arsıulusal nazik bisiklet yarışı üzere ahit sayıyor. Başşehir Granfondo, Cahillik ve Spor Bakanlığı himayesinde İçişleri Bakanlığı, Hars ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Derrace Federasyonu, Ankara Ticaret Odası ile Turkcell, Nurol Holding, Shimano Türkiye, Semen Havalimanları, Asperox ve Bisan markalarının katkılarıyla ilk defa Ankara’dan başlama matlup. Kamu gelgel ve sponsorlarımıza teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

” Anıttepe’den başlayacak yarışlar Mogan Gölü’nde son bulacak”

Payitaht Granfondo Derrace Yarışları’nın Umumi Direktörü Ömer Kafkas ise yarışma organizasyonun Ankara’nın spor turizminden doğruluk ettiği payı alması açısından çok kocaman olduğunu belirtti.

Türkiye’de ilk kez 2015 yılında gerçekleşen Granfondo çiftteker yarışlarının Ankara’da bodur ve detaylı oluşmak için 2 parkur halinde yapılacağını nâkil Kafkas, “Daha önceki İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya yapılan düzenleme bu defa başkent Ankara’dan başlama matlup. 21 Ağustos Aksata haset düzenlenecek yarışlara evcil ve ecnebi yüzlerce sporcunun katılmasını bekliyoruz. Kısa parkurumuz 24, teferruatlı parkurumuz ise 103 kilometre uzunluğunda olacak. Yarışlar Anıttepe’den başlayacak, Mogan Gölü’ne büyüklüğünde bitmeme edecek, peşi sıra yine başladığı noktada son bulacak. Parçalanmamış çiftteker severleri bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Lansman çekilen hatıra fotoğrafının peşi sıra sona erdi.Share: