Atlet koşa, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’bile planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda kişi yaş gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Esas çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye geçmek üzere çalışıyor.

Osmaniye’birlikte atletizm antrenörü olan Ercan Temel ve evlendikten sonra eşi sayesinde bu sporla tanışan Türkçe öğretmeni Şenay Esas, yarışmalara gelişigüzel alıştırma yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda yer iyi dereceyi alabilmek amacıyla savaş fail çift, son olarak 30-31 Temmuz’birlikte Konya’birlikte planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda kişi gözyaşı gruplarında şampiyon oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki çocuk sahibi çift, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi için ter döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, ilk hedefimiz oralar”

İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğünde fariza eden atletizm antrenörü Ercan Temel, AA muhabirine, ince yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne kadar millî ve uluslararası yarışmalarda çekiç, disk, cirit ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’bile evlenmesinin peşi sıra eşini dahi bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda en iri destekçisinin eşi olduğunu aktaran Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara akmak istiyorsan sen de yarışacaksın’ sözü üzerine atletizme başladı. O dolaşma bugündür beraber yarışıyoruz.” diyerek konuştu.

Ercan, eşiyle ilk defa 2017’de Denizli’üstelik düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına bu arada katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle devam etti:

“Ben üstelik esasen çekiç, cirit oyunu, disk ve gülle üstelik Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu yıl Konya’dahi düzenlenen şampiyonada ikimizde şampiyon olduk. Yarışlara eşimle bu arada hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, önceki hedefimiz oralar.”

“Eşiniz böke olunca siz bile kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türkçe öğretmeni Şenay Esas bile evlenmeden önceki üstelik benzeri spor geçmişinin bulunduğunu, ancak sporla eşi sayesinde tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç misil yarışmalara katıldığını ve hepsinde üstelik şampiyonluk elde ettiğini anlatan Esas, şunları kaydetti:

“Güncel hedefim mikro dışındaki şampiyonalara süzülmek. İnşallah orada dahi bir sükse sağlamaya çalışacağız. Eşiniz böke olunca siz birlikte kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz bile şampiyonluklar için çalışıyorsunuz. Eşimin amacı mahdut dışında bayrağımızı dalgalandırmak. Onunla bu arada o bayrağın dalgalandığını yutmak istiyorum.”

Share: