Atlı Jandarma Timleri Ihlara Vadisi’nde

Kapadokya’ya açılan başlık Aksaray’da dünyanın yeryüzü balaban kanyonları beyninde meydan kayran ve değme sene binlerce yerel ve yabancı turistin ülfet ettiği Ihlara Vadisinde düzenlilik Atlı Cingöz Timi eliyle sağlanıyor.

Tarihi mekanlarıyla Kapadokya’nın incisi olan Aksaray’bile dünyanın yer nazik kanyonları beyninde düz kayran Ihlara Vadisi’nin güvenliği Süvari Jandarma Timi marifetiyle sağlanıyor. Binlerce yerel ve yabacı turistin ülfet ettiği Ihlara Vadisi’nde görev düzlük Süvari Uyanık Timi ziyaretçilerin fert ve mal güvenliğini sağlıyor. Ziyaretçiler eliyle dahi sakil bent gören Süvari Kurnaz Timi 14 kilometrelik vadide mülevven görüntüler oluşturuyor. Ahit boyu yer içi ve bölgesinde devriye atan Atlı Cingöz Timleri meydana gelebilecek bir nice olumsuzluğun önüne geçiyor. Özellikle ziyarete mevrut çocukların ilişki odağı olan Süvari Kurnaz Timi ziyaretçilere büzük veriyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılmış açıklamada, “Nevşehir Uyanık At ve Köpek Terbiye Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrinden, Aksaray İl Kurnaz Komutanlığı emrine görevlendirilen Atlı Güllabi Timlerimiz, araçların girmesi mümkün olmayan Kapadokya sınırları içerisinde saha kayran Belisırma ve Ihlara Vadisini kapsayan turizm bölgelerinde karakol faaliyetlerine devam etmektedir. Süvari Jandarma Timlerimiz, bölgeyi ziyarete gelen yerli ve ecnebi turistlerin duygusal ve servet güvenliğini nail olmak amacıyla, vatandaşlarımıza değişik konularda bilgilendirme ve uyarılarda bulunmuştur. Tarihi ve kültürel alanlarımızın korunması, vatandaşlarımızın varlık ve çekinmezlik süresince yaşamaları, ilimizde düzenlilik ortamının sağlanması amacı ile çakal ve çalışkan çalışmalarımıza layenkati demeden kesintisiz kendisine devam edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: