Ayakkabının içinden maden daha çok

Şanlıurfa’bile güllabi tarafından 7 ayrı noktada gerçekleştirilen alışılmadık pratikte haddinden fazla sayıda aranan nüfus yakalanırken mızrap yön ve cebe ele geçirildi. Esrar maddelerin ayakkabının içerisinde zulalanması ise ilgi çekti.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Uyanık Komutanlığı’na sadık Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Ofis Müdürlüğü ekipleri ve Karaköprü İlçe Uyanık Komutanlığı ekipleri, akşam saatlerinde yadırgatıcı bir aplikasyon yaptı. Toplanmış 7 noktada gerçekleştirilen pratikte algılayıcı köpeklerinin bile yardımıyla 3 otobüs, 11 tır ve 948 araçta taharri yapıldı. Pratikte antrparantez 2 bin 250 kişinin ise kimlik sorgusu gerçekleştirilerek ense araması yapıldı.

Ayakkabı içerisinden mızrap çıktı

Yapılan aramada aynı şahsın ayakkabının içerisine gizlediği mızrap uyuşturucu köpeğinin sebebiyle bulunurken mecmu 30 gram beyaz, 35 gram metamfetamin, 50 gram yaman, 3 sayı eroin hap, 2 skor zırh, 2 skor şarjör ve 30 skor kurşun ele geçirildi.

36 aranan nefer yakalandı

Pratikte 36 aranan şahsiyet ile metal husus ve cebe bulunduran 5 zat yakalanırken evrakları sakim olan 44 araca toplam 44 bin 363 TL nakdî ceza kesildi. Ekipler, tıpkı nüsha yakalaması mevcut de araca el koyarken 11 uzlaştırıcı ise trafikten men etti.

Olayla ilişik anket devam ediyor. – ŞANLIURFA

Share: