Aydem Enerji’den Yatağan’a Küçük Asya Lisesi ve öğrenci pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan ilçesine 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon affeylemek için protokol imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Aydem Enerji Muğla Valiliği ile imzaladığı tören düzeni kapsamında inşaatına başlayacağı 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 mektepli kapasiteli pansiyonu yer geç iki yıl içerisinde Milli Yetişek Bakanlığına hibe edecek.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, şunları kaydetti:

“Gelecek nesillerin henüz bol şartlarda eğitim almasını önemsiyor, yaratıcı, çok taraflı düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine rehber edinen, etki bırakacak gençler yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’bile, 2011’de eğitim bilimi ve öğretime kazandırdığımız, 640 mektepli kapasiteli, 23 derslikli Aydem Bili Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi benzeri adım henüz encam taşıyacak gençlerin yetişmesine yardım sağlamaktan çalım duyuyoruz. Evlatlarımızın veri, bilgelik alanındaki başarılarıyla kıvanç ediyoruz. Deminden bile Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Küçük Asya Lisesi amacıyla balaban bir mutluluk ve galeyan içindeyiz. İnanıyorum kim bu yapı altında yer edimsel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan genişlik mübarek şekilde yararlanan muvaffakiyetli çoluk çocuk hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek.”Share: