Aydın’ın çipo yumrukları, İtalya yolcusu

Kırıkkale’de düzenlenen Yıldız Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’na katılan ve şampiyonadan madalyalarla dönen Münevver’ın çipo yumrukları Kraliçe Fer Endişe ve Aylin Delimsirek, İtalya’da gerçekleştirilecek olan Acun Şampiyonası üzere milli takıma seçildi.

Kırıkkale’nin karı sahipliğini yaptığı Kader Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda Kültürlü’ı hile fail Entelektüel Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları Kraliçe Ziyalı Endişe ve Aylin Mecnunca şampiyonada faik benzeri başarım sergileyerek Türkiye ikincisi olurken, kıyasıya mücadelelere hayalet olan şampiyonanın ardından Kültürlü’ın demir yumrukları Dünya Şampiyonası amacıyla milli takıma seçildi. Ilkgüz ayında İtalya’da gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası hazırlığı için milli takım kampına revan Didimli gailesiz sporcular, Didim Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Içtihat Kurucu’yu musahabe etti.

Başarılı sporcuları makamında ağırlayan Kurucu, Işıklı’ı gururlandırdıklarını rapor ederek, “24 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri ortada Kırıkkale’de yapılan Şans Kadınlar ve Rical Türkiye Şampiyonası’nda Didim Gençlik Spor Kulübü yerine yarışan Kraliçe Ziya Bulut ve Aylin Delimsirek, final mücadelesi vererek iki gümüş madalya alarak Türkiye ikincisi olmuşlardır. Sporcularımız Eylül ayında İtalya’da düzenlenecek Yıldızlar Dünya Şampiyonası Hazırlık için Milli Takıma gideceklerdir. Sporcularımızı ve Antrenör Milli Boksör Dinçer Çankaya hocamızı İlçe Müdürlüğümüzde misafir ettik. Bizlere bu gururu yaşattığınız amacıyla ilçemiz yerine teşekkür ediyorum” dedi. – AYDIN

Share: