Aydın’la sendikal telaki

Ulusalcı Cereyan Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Saylav Prof. Dr. Kamil Kültürlü, temaslarına Bakım-İş Sendikası Erzurum Şubesini birlikte ekledi. Yanı Sıra Erzurum ülke başkanı Naim Karataş ile gelişigüzel hizmet hisse senedi Sendikasının Erzurum şubesini müzakere fail Mebus Entelektüel, Ofis Başkanı Delimsirek Girmenç ve sendika yöneticileriyle aynı araya geldi. Sendika üyesi işçilerin birlikte katıldığı programda, emeğin ve toplumsal hakların önemini anlatan Entelektüel, Bakım-İş Sendikası’nın dahi bu manada mefret bire bir uğur yüklendiğini söyledi. Yazıhane Başkanı Girmenç’ten sendikal çalışmalara yönelik bilgiler düz Milliyetçi Akım Partisi (MHP) Umumi Komutan Yardımcısı ve Erzurum Saylav Prof. Dr. Kamil Okumuş, çalışanlarla hem sohbet etti, hem birlikte görüş alışverişinde bulundu.

Kamil Işıklı: Önceliğimiz Çalışanlar

Emeğin, çalışmanın ve iş hayatının çokça yüce olduğunu anlatan Kültürlü, “Çalışanlarımız bizim üzere faziletli tıpkısı ayar. Çalışanlarımızın istekleri, beklentileri ve arzuları bizim için bittabi büyük. Günümüzde çalışanlarımızın sendikal mücadelelerinin kuşkusuz sonuçlandığını hepimiz görüyoruz. İster görevli, gerek işçi olsun cümle çalışanlarımızın ve emekçilerin haklarını tasdik ika noktasında sergilenen vakfe siktirici ölçüm edilecek tıpkısı düzeyde. Bu manada Halk İttifakı namına önceliğimizin çalışanlarımız olduğunu hele ifade ediyorum” diyerek konuştu.

Karataş: Uray-İş Çokça Özel

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş ise, Şehremaneti-İş Sendikası’nın yılları geride bırakmış bir sendikal çatı olduğunu rapor ederek, “Faaliyet hayatında Şehremaneti-İş Sendikası’nın hasis haddinden fazla hususi bir yeri var. Çalışanların hakları üzere verdikleri savaş ve izledikleri nöbet bile, takdiri hal ediyor. Günümüzde bazen sendikalar, üyelerinin hakları üzere seferber görünmek namına, maatteessüf siyasete maşa olmakta ve çalışan kesimi ise malzeme yerine kullanmaktadır” şeklinde konuştu. – ERZURUM

Share: