Ayı çobana saldırdı

Erzurum’un Horasan ilçesine ilişkin Kızlarkale Mahallesi’nde meydana mevrut olayda, hayvanları otlatan çobana ayı saldırdı.

Köyden kestirmece 3 kilometre uzaklıktaki Yayala dereleri mevkisinde ayrımsız ayının saldırısına uğrayan Nurettin Kılıçaka, mahalle muhtarı Maksat Aydemir’in durumu 112 ve cingöz ekiplerine bildirmesi ile Horasan Ululuk Hastanesine götürüldü.

Yaşadığı korkunç olayı anlatan Kılıçaka, “Hayvanları otlatmak için Yayala dereleri mevkiinde meşelerin içindeydim, aynı böğürtü geldi. O tarafa makul gittim ve kocaoğlan ile karşılaştım. Ayı beni orada tepeledi. O esnada güdücü köpeklerimiz bize akla yatkın gelince ayının altından kurtuldum ve köpekleri gören kocaoğlan kaçmaya başladı ego mahalle muhtarımızı aradım ve durumu anlattım” dedi.

Mahalle Muhtarı Uğur Aydemir ise “Olayı bana mahallemiz ineklerini otlatan kardeşimiz telefonla bildirdi. Ben birlikte dikme 112 ekiplerine bildirdim açıkgöz ekipleri ile birlikte mahallemize geldiler bütün alay malay Yayala dereleri mevkiinde gittik. Nurettin kardeşimizin yerde yattığını fark ettik zorlu arazi şartları zımnında bölgeye traktörle çıktık ve yanık kardeşimizi mahalle içine kadar traktörle indirdik daha sonraları sağlık ekipleri ambulansa alıp hastaneye götürdüler” dedi. – ERZURUM

Share: