Aylin Nazlıaka: Aksaray Kaderine Infirak Edilmiş Tıpkısı Şehir Konumunda. Tığ Bunu Akseptans Etmiyoruz

KEMAL ÖZ SAYGI ATALAY

CHP Avrat Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, ” Aksaray, kaderine infirak edilmiş bir kent konumunda. Biz, bunu kabul etmiyoruz. İlk seçimlerde, CHP iktidarında Aksaray’ımızın sorunları da çözülecek ve burada halkın iktidarı kurulacak” dedi.

Aylin Nazlıaka, benzeri paradigma temasta bulunmak için Aksaray’a geldi. Nazlıaka, bugün CHP Aksaray İl Başkanlığı’ndan basın toplantısı düzenledi. Nazlıaka, şunları söyledi:

“TALIH YÖNETİMİ HAKEZA OLMAZ”

“Biliyoruz kim halkın iktidarını kurmaya az kaldı, o yüzden bire bir misil elan halkın sesine gürültülü katmaya geldik. Bizler, Aksaray’ın sorunlarını çok iyi biliyoruz. 4 mebus olan Aksaray’ın Cumhur İttifakı’nı temaşa eden 3 milletvekilinin Aksaraylıların sorunlarını on paralık dile getirmediğine bütün gelişigüzel tanıklık ediyoruz. Cumhur İttifakı’nın milletvekillerine bakacak olursak Aksaray’da temas öz güllük gülistanlık, seçkin madde çok evire çevire amma gerçeğin böyle olmadığını hepimiz çokça dolgunca biliyoruz. Alelhusus Aksaray halkımızın şifahane sorununu, sağlığa erişimdeki vesile eşitsizliğinin halen devam ettiğini haddinden fazla mebzul görüyoruz… Aksaray’ın ulaşımla ilgilendiren sorunları hala devam ediyor. Genel Başkan’ımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu demir yolu ile ilişkin olan problemi grup toplantısında gündeme getirdi ve ondan sonradan münakasa gerçekleştirildi, ancak esasen hiç nişanlık çıkmadı. Dolayısıyla demir yolu projesini hala izlem ettiğimizi, takibe aldığımızı ve bu konuda iktidarı aynı misil daha uyandığımızı hatırlatalım. Aksaray’dahi içme suyu sorunu var, halen bu problemler dağılmış değil. Ayrımsız hava değişik kurumu, o alım ise öbür kurumu sorumlu tutarga bu işten sıyrılmaya çalışıyor ama mevki yönetimi hakeza olamaz.

“AYDINLIK EYYAM YAKINDIR”

Aksaray tıpkı gurbetçi kenti ama Aksaray’bile bibi benzeri havaalanı yok. Aksaraylı vatandaşlarımızın yaşadığı problemler, ülkenin diğer illerinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ile farklı değil. Geçimini kestirmece yüzde 70’i çiftçilik, hayvancılık ile sağlarken girdi maliyetlerinin haddinden fazla yüksek olması nedeniyle çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımızın hangi kadar zorlandığını biliyoruz ve tıpkı hububat ambarı olan Aksaray’ımızda halen zirai sulama ile ilgilendiren sorunlar sürüyor. Ağızotu fiyatları o büyüklüğünde faziletkâr ki hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız hayvanlarını kesime çekmek zorunda kalıyor… Elhasıl Aksaray, kaderine tecezzi edilmiş tıpkısı kent konumunda. Biz, bunu kabul etmiyoruz. İlk seçimlerde, CHP iktidarında Aksaray’ımızın sorunları da çözülecek ve burada halkın iktidarı kurulacak… Alelade halktan kopuk ayrımsız iktidar var ve biz CHP namına rastgele dönüş sahalardayız. Seçkin geçen periyot gücümüze pahal katıyor, ailemizi genişletiyoruz. Kültürlü eyyam yakındır.”Share: