Babasının dövdüğü Dünya süt kuzusu üzere yeniden ifade istendi

GAZİANTEP’te, 2 mahiye oğlu Cihan Göç’ü öldüresiye dövdüğü görüntülerinin ortaya çıkmasıyla tutuklanan Yunus Göç’ün yargılanmasına devam edildi. Murafaa heyeti, şiddetin Dünya bebeğin organlarına verdiği zararın belirlenmesi için gene anlatım düzenlenmesini atlaya zıplaya duruşmayı erteledi.

Kahvelipınar Mahallesi’nde oturan fabrika işçisi Yunus Göç, sabık yıl 29 Kasım’da, evinde ağladığı üzere 2 mahiye bebekleri Âlem’ı öldüresiye dövdü. Hız sırasında annenin cep telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntüler, sosyal medyada reaksiyon çekti. Hastaneye kaldırılan Dünya bebek, çetin hizmet ünitesindeki tedavisinin arkası sıra sağlığına kavuştuktan sonradan taburcu edildi. Gözaltına alınan Yunus Göç ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı ve üzerine ‘kendisini savunamayacak durumda mevcut kişiye cebin, altsoya alın öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla büyüklüğünde delik istemiyle sav açıldı.

Gaziantep 1’inci Okkalı Ceza Mahkemesi’nde zaman tanıdık davanın 2’nci duruşmasına, Kırıkkale Cezaevi’nde vakfedilmiş olan Yunus Kafile, Ses ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmaya antrparantez Dünya bebeğin annesi Semra Barhana ve avukatlar ile karışan olan Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı temsilcisi katıldı. Güzeşte celsede mahkeme heyeti tarafından kâm edilen anlatım, mahkemeye sunuldu. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırı ve Aplikasyon Hastanesi Adli Tababet Asıl Bili Dalı vasıtasıyla hazırlanan raporda, bebekte yaralanma zımnında oluştuğu tamlanan travmatik durumun, yaşamı tehlikeye sokmadığı belirtildi. Antrparantez olağan tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olmadığı ve hasse organı kaybı için ise olaydan 1 sene bilahare çocuğun baştan Adli Tıp Anne Bilgi Dalı’na gönderilmesi gerektiği kaydedildi. ‘İSTEYEREK VURMADIM’Sanık Yunus Kafile ise duruşmada oğluna atlaya zıplaya vurmadığını ve nadim olduğunu belirterek tahliyesini istedi. Semra Barhana birlikte oğluna çaba uygulayıcı eşinin arz okkalı cezayı almasını istediğini kaydetti.Duruşma heyeti, Âlem bebeğin hastaneye gönderme edilip meydana mevrut yaralanmanın duyu veya organlardan birinin işlevinin sürekli zayıflaması yahut yitirilmesine sebebiyet verip vermeyeceği konusunda ifade hazırlanması kararıyla Kafile’ün mevkufiyet halinin dahi devamına hükmedip, duruşmayı erteledi.

Share: