Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’ne ESHRE sertifikası

Bahçeci Gayda Süt Kuzusu Merkezi Avrupa Üreme Derneği (ESHRE) vasıtasıyla sertifikaya layık görüldü. Model, laboratuvar kalitesinin ve başarısının tescillendiği bu şehadetname sebebiyle dünyada ise 8 tüp bebek merkezinden biri oldu. Bu sertifikasyonun Türkiye’üstelik sağlık turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten Bahçeci Tulum Bebek Kurucusu Jinekoloji ve Tuluk Süt Kuzusu Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, “Bu sonuca ulaşabilmek için laboratuvar koşullarından teknolojik donanıma kadar A’dan Z’ye çokça sayıda ölçüt değerlendirmeye alındı ve yaklaşık ayrımsız yıllık hazırlık sürecinin arkası sıra arsıulusal arenada başarımız bire bir kat daha kanıtlanmış oldu” dedi.

Tulum bebek tedavisinde hastanın iki canlı kalması ve sonrasında mevlit yapması anne başarı adına nitelendirilir amma bundan sonra sonuncu garaz bu başarıyı mümkün olan sunu erdemli seviyede ve sürdürülebilir şekilde sunabilmek temel başarı namına akseptans edilmektedir diyerek rapor eden Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, “Dünyanın önde mevrut iki balaban toptan derneklerinden biri olan ESHRE, geçtiğimiz dönemde özellikle şişman süt kuzusu tedavisi olacak hastalara sunulan hizmetleri masaya yatırdı ve haddinden fazla kapsamlı tıpkı denetleme/taharri listesi oluşturdu. Denetimin böylece müstahak tanıdık sertifika amacıyla A’dan Z’ye haddinden fazla sayıda ölçüt ele alınmaktadır. Öncelikle merkezin altyapı ve tıbbi bakım süreçlerinin niteliği, personelin kalifikasyonu, teknolojik donanım, kurumun sağladığı hizmetlerin Avrupa standartları ile uyumluluğu, bu amaçla münfail veya alınacak yetişek hizmetleri, lazım faziletkâr terbiye kriterlerinin ne büyüklüğünde sağlandığı, personelin deneyimi ile takat sınırı takipleri, kalite ıslah süreçleri, global süreçler ile uyum, bili güvenliği, hasta bilgilendirmeleri, akademik ve ilmî çıktılar üzere tulum çağa ile ilişkin kamu süreçlerin detayları değerlendirmeye alınmaktadır. Cümle bu faktörler ışığında tıpkı yıla yakın tedbir ve dökümantasyon süreci sonrası hekim ile klinik embriyolog olan 2 denetçi ekiple gelişigüzel kurumun bildirme uzun noktalarına büyüklüğünde girerek süreci ve hizmetleri fiziksel yerine muhakeme etmek amacıyla denetime gelmektedir. Haddinden Fazla etraflı ve edisyon bir proses amma böylece bu sertifikasyonu almaya adalet kazandığınızda ise sonu sevinçli bir süreç. Şu anda ESHRE sertifikasına ehil dünyada 8 merkezden biri, ülkemizde ise yegâne gestalt olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“SAĞLIK TURİZMİNE ŞIŞMAN KATKI SAĞLAYACAK”

Sertifikasyonun alınmasının Türkiye’bile afiyet turizmine büyük yardım sağlayacağını vurgulayan Prof. Dr. Bahçeci, “Sıkıntılı dışından gelip merkezimizde otama olacak hastalar geçer malzemeler, aplikasyon yapan personel ve verilen hizmetler ile Avrupa’nın değme merkezlerinde alabileceği ölçün ve kalitede hizmet görecektir.  Bu biçim sertifikasyona ulaşan merkezlerimiz az çok hele Avrupa ülkelerinden mevrut hastalar kendilerini evlerinde kabil hissedip, güvenle tedavilerini yaptırabilecekler. Bizler dahi 26 yıldır tulum süt kuzusu alanına hizmet veren gurur namına bu sertifikadan alacağımız okkalı ve teşvikle Türk sağlık sektörünü uluslararası arenada baziçe etmeye ve hesaplı değer yaratmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tuluk süt kuzusu tedavisinin parçalanmamış anlamıyla ayrımsız grup işi olduğunu belirten Prof. Dr. Bahçeci, “Seçme çalışanın tedavide ayrı ayrımsız dokunuşu vardır amma bu sürecin sunu oylumlu yapıtaşı rastgele devir teknolojik alt çatı ile donatılmış mebzul benzeri laboratuvardır. Gayda bebek tedavisi amacıyla başvuran çiftlerimize bildirme akıllıca tedavi programını oluşturarak liyakatli sonuçlar elde edebilmek için sonuç teknolojiyi ve üreme tıbbına dayalı yeniliklerin yakından takip edilerek uygulanması gerekir. Günümüzde kalan bilgi birikimi ile gelişigüzel alelhusus laboratuvar teknolojisindeki ilerlemeler henüz erdemli hamilelik oranlarının elde edilmesini sağlayarak süt kuzusu sahibi olma oranlarını yükseltmektedir. ESHRE sertifikasına layık görülmemizle alay malay laboratuvar hizmetlerimizin Avrupa Birliği vasıtasıyla belirlenen bulunan tıbbi vukuf, aplikasyon ve yasal koşullara uygun olduğu bile resmi kendisine şöhretli olmaktadır. Tedaviye başlayacak olan hastaların bile başvurdukları merkezlerde laboratuvarların pekâlâ işlediğini, teknolojiyi hangi oranda kullandıklarını sorarak bilgelik almaya çalışmalarını öneririm. Bu doğrultuda başarısı kanıtlanmış laboratuvara ehil merkezleri tercih etmeleri hayallerine kavuşmalarına apotr olacaktır” dedi.

Share: