Bahçeli: Bizim; Çetelere, Yanlışlık Örgütlerine, Satılmış Aydınlara, Batıl Şarkıcılara, Sası Sanatçılara Tavizimiz Katiyen Olmayacak

MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli, Sivas’ta düzenlediği mitingde, “Bizim; çetelere, yanlışlık örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş mugayeret partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşuk sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte tıpkı lokmayı bu ülkeye medyun olup birlikte hıyanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır” dedi.

Cesamet Bahçeli, 2023’te yapılacak seçimlere yönelik ilk mitingini zaman Sivas’ta düzenledi. Partisinin reisicumhur adayının AKP Umumi Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

“GİZLEYECEK, SAKLAYACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ BULUNMAYAN. UTANACAĞIMIZ, SIKILACAĞIMIZ HİÇBİR İLİŞKİ AĞIMIZ ÜSTELIK NAMEVCUT”

“4 Ilkgüz 1919’da Cumhuriyet’e revan yolun geçmiş adımı lacerem bu vilayetimizde atılmışsa tığ de analog bire bir adımı atıyor, bu nöbet birlikte Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümüne akla yatkın yürüyoruz. Zalimler ve işbirlikçileri, 29 Teşrinievvel 1923’te Cumhuriyet’in ilanına engel olamadılar. Bağımsızlık ve hürriyet davamıza çağ doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e büyüklüğünde bin bir felaketi göğüsleyen, çilelerin gövdesinden ziya kâffesi üzere doğan yurt ve ulus sevgisine kötülük veremediler.

2023 yılında adayımız mahsus, kararımız nettir. 1,5 yıldır çekinti süresince kıvrananlar, varsın masalara beniz sürsünler. Varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar. Kimin namzet olacağını yakalamak amacıyla Türkiye düşmanlarından icazetname arayışına koyulsunlar. Tığ, ne yapacağımızı biliyoruz. Hangi söyleyeceğimizin bilincindeyiz. Milletimize bittabi ayrımsız gelecek vaat ettiğimiz apaçık ortada. Gizleyecek, saklayacak tek şeyimiz bulunmayan. Utanacağımız, sıkılacağımız hiçbir pazar ağımız de yok.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Zillete bidayet etmedik ki istikametimiz şaşsın. Namerde umum açmadık ki yüzümüz kızarsın. İhanete ‘tamam’ demedik ki yükümüz ağırlaşsın. Bittabi görünüyorsak oyuz.

Milletin felahı, ferahı, fecri, refahı ve fenalıkların defi amacıyla geceyi gündüze katan aklıselim, kalbiselim Topluluk İttifakı berenarı Türkiye’nin batışını yok etmek, ebediyete kadar muhal tıpkısı tayf kalacaktır.

Bu nedenle bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi atama edecektir. Koridor yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Reisicumhur adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yalınlık açıklık farkla gine cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’bile saylav sayısı ve siyasal bindi itibariyle haddinden fazla kıvrak tıpkısı MHP grubunun ve Topluluk İttifakı’nın cilve etmesidir.

Tığ, bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. Bedeli martir kanlarıyla ödenmiş bu behişt vatanı canımızdan muazzez biliyoruz. Ancak kargaşa durmuyor, düşman dinlenmiyor. Yalancılar korosu, müfteriler koalisyonu, müfsitler oluşumu, kara propagandaya bel bağlıyor, devamlı Türkiye’yi kötülüyor. Bunların işi gücü densizliktir, düzeysizliktir, dedikodudur.

Demem odur ki inhitat ittifakı yalandır, yıkımdır, yozlaşmadır. Zillet ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri düzme, sevgileri sanal, sadakatleri samandır.

CHP’nin başındaki kişi, Türkiye’nin karşına güzeşte mihrak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla çalışır bir fırsatçıdır. Gözünü öfke bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Tek lafı Türkiye’mizin lehine değildir.

Kılıçdaroğlu; valileri, kaymakamları gözdağı ediyor. Kameralar eşliğinde kurumları basmaya kalkışıyor. Vatandaşlarımıza ‘borçlarını ödemeyin, otomobil almayın’ çağrısını dillendirerek çöz isyana oynuyor. Ülkemizde fert ve dünyalık güvenliği olmadığını argüman ederek envestisman yapılmamasını istiyor. Bu Kılıçdaroğlu, emperyalizmin kılıcını sallıyor.

Altılı ganyanın beş öğür başkanı, Kılıçdaroğlu’nu pekâlâ sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza neden konuşuyorsun’ almak zorundadırlar. Bahçe korkuluğu olmadıklarını göstermeleri lazımdır. ‘Konu mankeni değiliz’ çıkışını yapmaları kendi hayırlarınadır. Sivas’tan soruyorum; şeş öğün toplanmalarına karşın cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşamayan bire bir siyasi curcunanın Türkiye’ye sunu hasis hizmeti dokunabilir mi? Böylesi tıpkı çarpıklık dünyanın neresinde görülmüştür? Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in haricinde, o bile eskinin baştan mensur çabasıdır, biricik tıpkı projeden, tek ayrımsız hedeften, sadra felah biricik tıpkısı iyileştirici hamleden temas etmek cins başmuallim?

“BİZİM; ÇETELERE, SUÇ ÖRGÜTLERİNE, SATILMIŞ AYDINLARA, ASILSIZ ŞARKICILARA, KOKUŞMUŞ SANATÇILARA TAVİZİMİZ KATİYEN KAÇINAN”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önceki Cumhur Reisi ve kurucu lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin takdiri ve tercihiyle baştan Cumhur Reisi seçilecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır.

Bizim; çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş aykırılık partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşuk sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte tıpkı lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden itibar yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır.”Share: