Bakan Karaismailoğlu: “Milletin parası, millet üzere harcanıyor”

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 2023 hedeflerinin tamamını gerçekleştirdiklerini, 2053 hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Karaismailoğlu, Sazak Valisi Uca Hamza Güreşçi’ı makamında mülakat etti, Ilbay Güreşçi ve farklı ilgililerle basına sadık görüştü.

Programın ardından AK Parti Mersin Ağacı İl Başkanlığına ziyarette mevcut Karaismailoğlu, İl Başkanı Heybetli Ercik ve öğür yöneticileriyle ayrımsız araya geldi.

Karaismailoğlu, partililere seslenme ettiği konuşmasında, dünyanın krizlerle boğuştuğu dönemde Türkiye’nin yatırımlarını arttırarak sürdürdüğünü dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki iktidarın 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdığını tamlayan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Kıvrak bire bir kudret nasıl oluyor? Ilk ateş parçası bir reis, takım olması geçişsiz. Vatanını, milletini dost, idealleri olan benzeri takım olması geçişsiz. Biz ’20 yılda 100 almanak işi yaptık’ derken gerçekten bunları somut adımlarla yaptığımız işleri üstelik söylüyoruz. Bundan 20 yıl öncesine gittiğimizde bilcümle altyapısı itibarıyla serencam rütbe ev bir Türkiye vardı. Yekpare 6 bin kilometre mukassem kez ve serencam mertebe mikro ve bozuk yollar… Yekpare 29 bin kilometre bölünmüş nöbet üzerinde şu anda Türkiye yolculuk ediyor. Yani umum az daha 5 allahsız söylemek. Elbette bu bölünmüş yolların nitelikli, emin, konforlu yollar sayesinde yatırımcı geliyor, yatırımını yapıyor, istihdam, üretim, tecim, turizm artıyor. Bizim ihracat rakamlarımızın 250 bilyon dolarlara çıkmasının yeryüzü büyük dinamolarından aynı tanesi bu mütekâmil olan altyapılardır. Artık Türkiye’nin seçkin bölgesi, yıldız, güneyi, doğusu batısı ayırt etmeden hangi bölgeye, ne proje, ne altyapı ihtiyacı lazımsa hükümetlerimiz buralara bütçelerini ayırıyor, envestisman programlarına alıyor ve yatırımlarımızı hepyek bitiriyoruz.”

Karaismailoğlu, son 20 yılda acun ölçeğindeki bu büyüme rakamlarının yakalanmasının ve ihracat rekorları kırılmasının işlek benzeri altyapıyla olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Yaptığımız bu yollar, yatırımlar sebebiyle rastgele sene takkadak akaryakıttan tüm 1 bilyon litre tasarruf sağlıyoruz. Zamandan cemi 7 milyar saat artırım sağlıyoruz. bununla birlikte bunun beraberinde bunun üretime, istihdama, turizme, tarıma etkisi bile oldukça aşkın. Yani bizim bu yaptığımız yatırımlar sebebiyle yılda bütün 55 bilyon liralık artırım sağlıyoruz. Hani bunların bütünü bire bir kenarda dursun ama bunların arz önemlisi bu mukassem yollar sayesinde trafik kazalarındaki tenakus. Yaptığımız bu nitelikli, sakıncasız yollar yardımıyla gidiş geliş kazalarına cümle yüzdelik 82 eksilme sağlandı. Bunun karşılığı kamu 13 bin 100 vatandaşımızın herhangi bir yıl canını kurtarıyoruz bu yaptığımız yatırımlar sebebiyle. Sonuçta tıpkısı canın tabiatıyla ki doyumsuz ayrımsız bedeli vardır. O yüzden hakikaten yaptığımız işlerin arkasındayız. Bu kadar acun ölçeğindeki iri işleri özlük mühendislik çözümlerimizle, mühendislik ihtiyaçlarımızı kendimiz görerek yerli yüklenicilerimizle haddinden fazla nazik işlemler yaptık, yapmaya üstelik bitmeme edeceğiz.”

“2023 hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik”

Karaismailoğlu, akıbet 20 yılda Türkiye’nin nazik bire bir sınama ve bilgi birikimi kazandığını tabir etti.

Bu bilgelik birikimini üstelik elverişsiz dışına ihraç ederken ayrı bire bir seksiyon da oluşturduklarına dikkati calip Karaismailoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde bilcümle dünyanın imrenme ile baktığı projeleri yapacağız ve Türkiye dahi bütün dünyada sözünü dinleten bir Türkiye adına devam edecektir.” diyerek konuştu.

Karaismailoğlu, bugüne kadar yaptıkları bütün işlerle çekicilik duyduklarını ama yetinmediklerini, daha iyisini yapabilmek üzere çalışmaya bitmeme edeceklerini anlattı.

2053 hedeflerine odaklandıklarına dikkati çeken Karaismailoğlu, “Yıllar önceki 2023 hedeflerimiz vardı, hamdolsun bu

hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik. artık 2053 hedeflerini aldık karşımıza. 2053 hedefleri doğrultusunda üstelik çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bugün, Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu ile Sazak Tarsus Tevhit Endüstri Bölgesi (MTOSB) arasındaki bağlantı yolu kavşağını hizmete açtıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, Türkiye genlindeki nöbet, güreşçi köprüsü ve tünel yatırımlarıyla ilgilendiren hikmet verdi.

“Çukurova Havalimanı’nı gücük ay sonu, mart kadar açmayı planladık”

Yapımı süren Çukurova Hava Meydanı için bilgelik veren Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada yap-işlet-devret namına üstyapı ihalesini tamamladık. Devletimizin kasasından ayrımsız kuruş çıkmadan mecmu 250 milyon avroluk bir yatırımı işletmeciye yaptırıyoruz ve pres süresi içerisinde dahi kendisinden 300 milyon avroluk de bire bir devlete gelir sağlayacağımız mefret aynı proje Sazak Çukurova Havalimanımız. Burayı dahi inşallah gücük ay sonu, mart kabil açmayı planladık. Birazdan üstelik bütün heyetimizle Çukurova Hava Meydanı’na giderek orada de işlerin zahir gittiğini ve projemizin hangi ant açılacağı üstüne dahi arkadaşlarımızla istişarelerimizi yapacağız.”

Icra Vekili Karaismailoğlu, Sazak’in, demir, yağız ve deniz yollarının kesişme noktasında olduğunu belirterek, erişim ağının havalimanıyla bağlanmasıyla kentin bundan sonra büyüyüp, güçleneceğini vurguladı.

Mersin Ağacı Arsıulusal Limanı Tevessü Projesi hakkında de bilgiler veren Karaismailoğlu, ev genelindeki demir hat yatırımlarına ilgilendiren şunları kaydetti:

“demir hat, daha çok bizim envestisman dönemimizin genişlik mehabetli yatırım alanlarından biri. Türkiye’bile şu anda 8 iklim hızlı trenle buluşmuş durumda. Ama bizim master planlarımız çerçevesinde bunu 52 ile yaymak için çokça büyük, büyük, kıymetli çalışmaları ve projeleri faaliyete geçirdik, inşaatları devam ediyor. Geçen sene Konya’dan Karaman’a uzatmıştık. Karaman’a büyüklüğünde mevrut hızlı trenimiz şu anda Niğde- Ulukışla ortada üstyapı ihalelerini de gerçekleştirdik. İnşallah gücük zamanda Niğde-Ulukışla’ya kadar gideceğiz ve Niğde’den Aksaray-Ulukışla-Mersin bağlantısının da ihalesini yapıyoruz, orası üstelik bağlanacak. Şu anda inşaatı devam fail Sazak-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattımızda de haddinden fazla koca icraat var. Artık Sazak-Gaziantep arasında çalışılmayan tıpkısı göz namevcut. İnşallah 2024’ün sonu itibarıyla bile Mersin’den Gaziantep’e kadar hızlı şimendifer hattımızı bağlayacağız.”

demir hat bağlantılarının hem palyatif taşımacılığına hem üstelik lojistiğe katkı sağlayacağını işaret fail Karaismailoğlu, “Yer aşkın 4 yıl içerisinde Sazak’den acul trene binen vatandaşımızı, Konya, Ankara, İstanbul ayrıca Kapıkule’den Avrupa’ya büyüklüğünde gidebilecek benzeri demir hat güzergahını tamamlamış olacağız inşallah.” diye niteleyerek konuştu.

“Milletin parası, kavim üzere harcanıyor”

Karaismailoğlu, akıbet 20 yılda milletin balaban yatırımlarla buluşturulduğunun altını çizerek, “Bunun yegâne sebebi; vatanını, milletini seven ve bu uğurda kendisini feda edecek kadrolar oluştu. 20 yıldır yurt, millet için etkin kadrolar var. Artık Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde akıbet 20 yıldır milletin parası, millet için harcanıyor ve o yüzden bu konforlu yollarda seyahat etme imkanı sağladık. Ülkemizin beher tarafında çetin ve azap çekilen yollar, birinci sınıf, tehlikesiz ve sevinçli yollara dönüştü.” dedi.

Vatandaşlara gelecekte akva altyapı artırmak amacıyla çalıştıklarını tamlayan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Önümüzde gerçekten Türkiye Yüzyılı üzere haddinden fazla heybetli benzeri seçim var. Seçimde tıpkısı bastırık görmüyoruz çünkü 20 yıldır milletimizin gönlünde hükümdarlık kuran adayımız galiba, o da Recep Tayyip Erdoğan. Her hangi büyüklüğünde karşımızda ara sıra masalar kurulup kalkıyorsa, hala elan adaylar arasında yoksa çünkü adaylarını seçemezler, masalarını topluyorlar ayrımsız dahaki masayı nerede toplayacaklarına değişmeyen veriyorlar. Zira onların derdi, milletin derdi değil maatteessüf. O yüzden onlar kişi aralarında hangi namzet gösterebilirler ne dahi o masalardan milletin hayrına tıpkı gelişim menfaat. Milletin hayrına tıpkısı hisse senedi çıkmayacağı üzere bile serencam dahi alamazlar. O yüzden bizim yapacağımız aksiyon anlaşılan. Zat işimize, yolumuza bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde henüz yapacak haddinden fazla işimiz var. 100 almanak işleri nasıl 20 yıla sığdırdıysak imdi elan fazlasını ayırmak üzere çok şişman azimle, büyük ekipler, kadrolar yerine milletimizden 2023 cumhurbaşkanı seçimi üzere fikir isteyeceğiz.”

Ziyaretlerinde Karaismailoğlu’na bozuk Kaynak ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, YANLIŞSIZ Tümen Sazak milletvekilleri Mualla Halk Lüks, Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmayan de eşlik etti.

Share: