Bakan Süleyman Aristokrat: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’de İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Zaman programında konuşan Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı bir derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Karşı Karşıya 100 Ahit programı çerçevesinde Ümraniye’ye mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye gelen Vekil Soylu’ya Belediye Başkanı İsmet Sebep zevcelik etti. Izlence öncesi esnaf ile selamlaşıp dostane eden Nazır Süleyman Aristokrat, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, “Tığ altyapısını hazırlamış bire bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Bugün bizi ekonomik siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’dahi 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden geçmiş gelenlerden henüz fazla çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ABD ve terör ilişkisine değinen Nazır Soylu, “Bu coğrafyada tek ahit oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları de oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini varlıklı ruhlu ve dünyada mir görenler. Amerika serencam 3 yıldır PKK’evet resmi kendisine 2 bilyon dolar yardım yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden bir terör örgütüne yardım gitse üstelik dünya bize hangi yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Emniyet almasını yasaklar. 2002’bile Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o alan 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar önceki Türkiye’dahi yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Deminden ise yüzde 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’bile yakalanıyor. Rota değiştirmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bütün dünyaya vermiş olduğu tıpkı musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle peki. Birincisi çok harıldamak ve ayakta ara vermek. İkincisi angajman ve kardeşlik içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı tıpkı derttir. Suriye’de Rakka diye niteleyerek ayrımsız düzlük vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Biricik mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Biz Amerika’de darbe yapmaya müteharrik kişi evet dahi grubu Türkiye’bile saye edersek benzeri ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz da FETÖ’yü Amerika’üstelik beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz da karşılığında Bu kıymetlendirme yapma hakkına cemaat olmuş oluruz” diye niteleyerek konuştu.

“Zaman bizi kazançlı panel saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde mevcut Vekil Soylu, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Gıda krizi ile ait Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona bel bükmeleri ifade etmem gerekiyor kim sevdiklerinden ekolojik ortam değildir. Eğer tığ ayakta durmamış olsaydık, eğer bire bir savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna beyninde akıllıcasına aynı Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Tığ altyapısını hazırlamış aynı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Bugün bizi ekonomik panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’da 200’ün üzerinde abece çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden önce gelenlerden henüz çok çalışmalıyız. Bizden öncekilerden elan fazla bağlanak içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Kalıcı kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona benzeri molekül olursa Tanrı korusun. Bir vatandaşımızın işini üstelik halletsek bize kâfi. Zaman Zaman günde 100 değişmeyen alıyorum. Şayet Tayyip Erdoğan olmasa tığ bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine bitmeme eden İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Şimal Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Hava Meydanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz lacerem peki. Bu benzeri altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz kıyı yolunun alt yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin en büyük orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle yüz yüze kaldık. Bayrama ayrımsız hafta vardı Biz selden seçme sulu olmadan girdik. kesintisiz çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların seçkin 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz gene insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’de geçen yıl bu zaman diliminde oldu hâkim. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta üstelik inşallah uran sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını teyit edeceğiz” diyerek konuştu. – İSTANBULShare: