BALIKESİR – ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Balıkesir Ofis Başkanı İbrahim Zerrin’nın konuşması BALIKESİR – ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Balıkesir Yazıhane Başkanı İbrahim Sarı, adliye bahçesindeki basın açıklamasında, yapılan saygısızlığı kınadıklarını belirtti.

Zerrin şunları kaydetti:

“Bugün mortocu hatip okullarımızda okuyan tahminî 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda 10 milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun kırık hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, hukuk uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, sülale yapımızı ve neslimizi ifsat etmeyi namına uhde bilen bu saygısız özlük üzere kül mortocu hatip okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hususiyet uğrunda adisyon sormaya davet ediyoruz.”

Topluluk mensupları, açıklamanın peşi sıra Cumhuriyet Başsavcılığına anbean hanende Gülşen için yanlışlık duyurusunda bulundu.

Basın açıklamasına DÜRÜST Öğür Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey ve Belgin Uygur, Görevli-Sen Balıkesir Yazıhane Başkanı Ahmet Ferah, DOĞRU Öğür İl Başkan Vekili Vahdettin Fellah, Baştan Bol Bolamat Partisi İl Başkanı Fatih İnceboy, Altıeylül Şehremaneti Başkan Yardımcısı Gür Çiftçi, DÜRÜST Fırka Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ile gâh STK’lerin yöneticileri ve üyeleri katıldı.Share: