Balıkesir’de boğanak ve dolu etkisini gösterdi

BALIKESİR ve Edremit körfezinde boğanak ve meşbu hayatı kontra etkiledi. Ana Yol ve sokaklar göle dönerken, araçlar ilerlemekte müşkülat çekti, haddinden fazla sayıda karı ve gelişim yeri birlikte sular altında kaldı.

Meteoroloji eliyle zaman için mahmul ve asuman ses sağanak yağmur uyarısı yapılan Balıkesir ve belde ilçelerinde saat 15.00 sıralarında sağanak yağmur başladı. Meşbu ile karışık kestirmece 1 saat canlı olan sağanak nedeniyle ana yol ve sokaklar yağmur sularıyla doldu. Su birikintileri dolayısıyla sürücüler tahakküm anlar yaşadı. Yağmuru cadde üstünde yakalanan vatandaşlar ise sakınmak için saçak altlarına sığındı.

Edremit körfezinde de canlı olan boğanak ve dolu yağışı sebebiyle vatandaşlar araçlarının üzerini halı, battaniye ve kartonlarla örterek doluya karşı önlemler aldı. Vahim yağan yağmur sebebiyle çok sayıda karı ve gelişim yerinin temel taşı katlarını su bastı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ ve İtfaiye ekipleri yaşancak suratsız durumlara cebin hazır olduklarını, vatandaşların olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.Share: