Bap kilitlerini patlatan sicilli hırsız yakalandı

Muğla’nın Reze ilçesinde C.C. isimli vatandaşın evinden 50 bin teklik bezek eşyasının çalındığını ihbar etmesinin peşi sıra Muğla, Denizli ve Antalya illerinden husus kilitlerinin göbeğini patlatarak çok sayıda hırsızlıktan araması mevcut M.A. yakalandı.

İki dolaşma geçmiş akşam ezanı saatlerinde evine mevrut C.C. isimli vatandaş, husus kilidinin göbeğinin bulunmadığın gark etti. Eve girdiğinde ise 30 yaşlarında yapışkan sakallı tıpkı koca şahsın çıktığını, şahısla karşı karşıya geldiğini, şahsın koşarak kaçtığını gördü. Evde yaptığı kontrollerde kestirmece 50 bin TL mesabesinde bezgi eşyası ve parasının çalındığı ihbarında bulundu.

Muğla Güven Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Göz Amirliği ekiplerin olayın aydınlatılması için haddinden fazla sayıda güvenlik almaç kaydını inceleyerek olayı gerçekleştiren şahsın çokça sayıda evden hırsızlık kaydı bulunan M.A olduğunu tayin etti. Kaknem M.A’nın arkadaşı olan Ç.G.İ. ile Menteşe’ye geldikleri tespit edildi.

Güvenlik kameralarından tespit edilen aracın Denizli ilinde bulundukları tespit edildi. Denizli Güvenlik Bölüm Müdürlüğü yetkilileri ile iletişime geçilerek açar ve kişiler Sarayköy İlçe Güven Müdürlüğü görevlerince yakalandı.

Şahısların yapılan vesile aramasında ve art aramasında Menteşe ilçesindeki C.C’ye isimli vatandaşa ilgili zer kolye, değerli hızma ve altın yüzük oyunu ele geçirildi. Denizli ilinde dahi gerçekleşen 2 nüsha bap göbeği kırmak suretiyle arakçılık şüphelilerinin faailleri da bu kişiler olduğu belirlenirken, komütatör aramasında zula ifade edilen yerlerde Denizli ilinden çalınan 40 bin TL nakit para, çok sayıda bezgi eşyası ele geçirildi.

Sakil M.A’nın Antalya ilinden 4 adet evden arakçılık dosyasından firarda olduğu, Antalya ilçesinden çaldığı zer kolye art aramasında ele geçirildi. Araçta yapılan aramada ayrıca husus kilitlerinin patlatılmasında geçer not malzemeler ele geçirildi.

Yakalanan 2 kaba Muğla Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğüne getirilerek burada yapılan işlemlerinin peşi sıra Muğla Adliyesine gönderme edildiler. – MUĞLAShare: