Bartın’da 80 karı, gelişim yeri ve depoda su baskını yaşandı

Bartın’üstelik yaşanan yeğin felaketinin arkası sıra bölgede incelemelerde mevcut Bartın Valisi Nurtaç Aslan, Budun ve Abdipaşa’üstelik mecmu 80 eş, aksiyon yeri ve deponun seylap yaşadığını rapor etti.

Bartın’ın Kavim ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan yeğin felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı. Bartın Valisi Nurtaç Aslan feyezan yaşanan eş, hareket yeri ve depolar için hikmet alarak incelemelerde bulundu.

Gazetecilere konuşan Ilbay Aslan, “Bugün Abdipaşa beldemiz ve Millet merkezde öğleden sonra metrekareye tahminî 118 kilo yağış aldık. Gerçekte bizim meteoroloji verilerimiz henüz düşüktü ama maalesef 118 kilogram civarında yağış aldık. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Millet yolumuzda bile kapanma vardı. Ora birlikte şu an trafiğe açıldı. Abdipaşa’da 40 civarında depo, sülale ve hareket yerimizde akarsu baskınları oldu. Budun merkezde bile 20 aile 20 dükkan esasen aynı şekilde taşma oldu. Gerekli tedbirleri alıyoruz. rastgele birey kaybı yaralanma yok. Bildirme sevindiğimiz taraf da bu doğrusu. Zirai arazilerdeki zararların tespitine ait çalışmalarımıza başlıyoruz. Önlemleri alıyoruz hepimize esbak olsun” ifadelerine meydan verdi. – BARTIN

Share: