Bartın’da uyanık martir annesinin fındıklarını topladı

Bartın’birlikte hayat dolu şehit annesi Çulpan Demiroğlu, bahçesindeki fındıkları toplayarak kendisine konfirmasyon fail açıkgöz ekiplerine şükran duyuyor.

Açıkgöz ekipleri, İstanbul’bile 34 sene geçmiş martir sakıt Açık Deniz Demiroğlu’nun Aladağ Mahallesi’nde canlı 76 yaşındaki annesi Ak Yıldız Demiroğlu’nu 18 Eylül’da ziyaret etti.

Ziyarette Çulpan ninenin bahçesindeki fındıkları toplayabilecek kimsesi olmadığını öğrenen bitirmiş ekipleri, harekete geçti.

Fındıklarını dercetmek üzere evinden aldıkları Demiroğlu ile Ulugeçitkadı köyüne revan 20 nefis güllabi personeli, 2 dönüş süresince fındık topladı. Ekiplerin topladıkları fındıkları konfirmasyon ettiği Venüs büyük ana, duygun anlar yaşadı.

Demiroğlu’nun mutluluğu yüzünden okunurken, jandarma ekipleri kendisiyle sohbet etti.

Kurnaz Umumi Komutanlığının sosyal iletişim araçları hesaplarından paylaşılan cingöz ekiplerinin fındık çokluk görüntüleri, beğeni topladı.

“Onlar fındık toplarken dünyalar benim oldu”

Çulpan Demiroğlu, AA muhabirine, oğlunun 21 yaşındayken fariza yeri olan İstanbul’üstelik 27 April 1988’üstelik şehit düştüğünü, adının kendisinin de mezun olduğu Ulugeçitkadı köyündeki ilkokula verildiğini söyledi.

Eşi Yaşar Demiroğlu’nun birlikte 40 sene ilk memat ettiğini, yaşamını biricik başına sürdürdüğünü anlatan Demiroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Köyde boydak yaşıyordum ve tıpkısı süre sonra Bartın’a kızımın yanına geldim. Köyde fındıklarım vardı, evime ziyarete mevrut kurnaz komutanına fındıklarımı toplayamadığımı söyledim. Başbuğ birlikte ‘Ben senin fındıklarını toplatacağım nikbet etme.’ dedi. Tanrı komutanımdan, devletimizden, milletimizden, askerimizden bin kez razı olsun. Fındıkların diplerini da temizlediler. ‘Önümüzdeki sene gene yaparız.’ dediler. Çok sevinçliyim, beni haddinden fazla sevindirdiler. Allah çokça razı olsun onlardan. Keder kadar kurumuş otları de temizlediler, ben imkanı yok toplayamazdım. Haddinden Fazla fındık olsaydı onlara da çuvalla verecektim hepsine da amma almadılar, ‘Biz toplarken yedik.’ dediler.”

Demiroğlu, jandarmanın duygun davranışından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Açıkgöz, başbuğ onların kâffesi benim yavrularım. Beni çok mutlu ettiler, onlar fındık toplarken dünyalar benim oldu. Aynı yerlerine ayrımsız madde olmasın, çoluğuna çocuğuna. Allah’ım çığlık göstermesin tek. Askerleri görünce içim gitti, oğlumu görmüş kadar oldum, haddinden fazla sevindim. Oğlumun mezarını da temizlemişler. Çok sevindim haddinden fazla.” diye niteleyerek konuştu.

Share: