Başakşehir’de ‘dirft’ yapan çoban yakalandı: Ehliyeti fek edildi

– Başakşehir’birlikte ‘dirft’ işleyen güdücü yakalandı: Ehliyeti halel edildi

‘Drift’ yaparak trafiği tehlikeye sokan sürücüye 9 bin 944 TL ceza

İSTANBUL – Başakşehir’de drift yaparak trafik güvenliğini tehlikeye atan şalter sürücü polis ekipleri marifetiyle yakalandı. Ehliyetinin 60 gün süreyle nakız eden sürücüye mecmu de 9 bin 944 TL ceza kesilirken, sürücünün drift yaptığı o anlar ayrımsız yurttaş eliyle cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Başakşehir Bahçeşehir’birlikte 7 Ilk Teşrin 2022 tarihinde cadde üzerinde kâin dönel kavşakta aracıyla drift fail şahsın görüntüleri toplumsal medyada aksülamel topladı. Görüntülerle ait harekete sabık İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aracın plakasında sürücünün kimliğini tespit etti.

Drift özne aracın sürücüsü S.T.M., Trafik Denetleme Idarehane Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Trafik ekipleri aracılığıyla yakalandı.Sürücü karşı ‘Drift yapmak’, ‘Saygısızca açacak kısaltmak’ ‘Gidiş Geliş düzeni ile ilgili kaide ve yasaklara uymamak’ maddelerinden toplamda 9 bin 944 TL idari para cezası uygulanırken, ehliyet da 60 aktarılma süre ile arızi kendisine iptal edildi.

Ayrıca S. T. M., ulaşım araçlarını kişilerin birey ve servet güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde koymak maddesine güvenerek adli muamele olmak için Bahçeşehir Polis Güçleri Merkezi Amirliğine amirliğine götürüldü.

Share: