Başbuğ Asya’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Haset mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 3 Fasıla Dünya Engelliler Haset zımnında sıkıntı yayımladı

Başkan Asya, mesajında, tamam dünyada olduğu kadar Türkiye’dahi de 3 Açıklık’ın Dünya Engelliler Haset adına kutlandığını belirterek, birlik hususi vatandaşların gününü kutladı.

Toplumun kocaman tıpkısı kesimini oluşturan engellilerin temas nev istem ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gösterişli adımlar atıldığına dikkati çekici Asya, şunları kaydetti:

“3 Çatlak Dünya Engelliler Haset içtimai zihin ve farkındalığın artırılması itibarıyla eke benzeri gündür. Engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir keyif problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çokça yakından ilgili ve kül bireylerin ortak çabasını gerektiren bire bir durumdur. Günlük hayata ve içtimai faaliyetlere faal tıpkı şekilde süzülmek mânialı veya belirgin tamlık bireylerin yeryüzü tabii hakkıdır. Ülkemizde bile nüfusun yüce benzeri bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın kişi kendilerine yetecek şartların oluşturulması, hayat kalitelerinin artırılması, içtimai imkanlardan gerektiği şekilde yararlanmaları asıl önceliklerimizden olmalıdır.”

Hükümetin engellilere müteveccih mefret adımlar attığına da değinen Asya, “Özürlü bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için bugüne kadar makro tensikat yapıldı. Bunların insanca ayrımsız hak olduğunu nakletmek isterim. Eksiksiz fertler birer mânialı adayıdır. Zımnında bu anlayışla akım etmemiz gerekir. Şehremaneti olarak imkanlarımız dahilinde sakat kardeşlerimizin eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: