Başbuğ intihap öncesi alay vermişti, site şantiye alanına döndü

– Başbuğ seçim öncesi söz vermişti, şehir şantiye alanına döndü

Elazığ’bile ast çatı çalışmalarıyla birlikte kentte yürütülen inşaat çalışmaları vatandaşları sevindirdi

ELAZIĞ – Elazığ Belediye Reisi Delice Şerifoğulları yoluyla şehir genelinde başlatılan ast çatı ve yeni sosyal düzlük çalışmaları vatandaşlar yoluyla beğeniyle karşılanırken, el yapılan çalışmaların tamamlanmasının arkası sıra Elazığ’ın ayrımlı benzeri güzelliğe bürüneceğini söyledi.

Göreve geldiğinden itibaren şehrin vakayiname sorunlarını çözmek üzere çabalama gider fail Elazığ Belediye Başkanı Atmaca Şerifoğulları, şehrin en şişman sorunlarından aynı tanesi olan alt bina çalışmalarını atiklik kestirmeden sürdürüyor. Elazığ’ın içme suyu, şebeke ve yağmur suyu hattı, akarsu depoları ve gelişim istasyonları imal işlerini kapsayan içme suyu, lağım döşemi ve yağmur suyu hattı imal projesi doğrultusunda fiziki icraat bitmeme ederken, bir yandan bile şehrin trafik ve vatandaşların içtimai yaşantılarını yükseltmek üzere icraat devam ediyor. Yapılan çalışmaların müspet olduğunu belirten vatandaşlar, işlerin bitmesinin peşi sıra kentin değişik bir güzelliğe bürüneceğini kaydetti.

Yapılan çalışmaların haddinden fazla domuzuna olduğunu aktaran vatandaşlardan Kenan Sövüşçü, “Uray başkanımızı kutlama ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Ast çatı sorunu 1960’lardan itibaren bitmeme ediyordu bu maslahat kullanılmamış olan bire bir mesele değil ama uray başkanımızdan Tanrı razı olsun çalışmalarını yapıyor. Belediyemizin bütçesi belli olmasına rağmen gayet sunturlu çalışmalar gerçekleştiriyor. Eskiden bu Gazi Caddesi başta gelmek için tevsi çalışmaları yapılsaydı bu sorunlar olmazdı. Vaktiyle ki belediye başkanlarımız yapmadığı amacıyla şimdiye kaldı. Uray başkanımızın çalışmalarından dolayı mutlu ve memnunuz” dedi.

Belediye Reisi Delimsirek Şerifoğulları’nın yaptığı çalışmalardan belde kendisine teşekkür fail ayrıksı bire bir yurttaş İsmet Saraka, “Hizmetlerinin devamını diliyorum. Elazığ’üstelik icraat devam ediyor. Bu adam Cenabıhak rızası için benzeri şeyler yapıyor. Bugün Elazığ dediğin ahit gakkoşlar diyarı diyoruz halen elan birlikte öyledir. Elazığ’ın Harput Mahallesi tarihi benzeri yerdir Harput tarihinde ilk kez böyle tıpkısı bakım almıştır. Belediyemizin yenileme çalışmaları halen devam ediyor. Dışarıdan mevrut misafirlerimiz gördüğü ant duygulanıyor. Belediye başkanımıza teşekkür ederiz”diyerek konuştu.

El Erki ve Cumhuriyet Altını meydanların da çokça domuzuna çalışmaların bitmeme ettiğini anlatım eden Fatih Şentürk, “Başkanımız mesai yapıyor bundan henüz güzelce tıpkı şey olmaz. Başkana teşekkür ederim. Belediyelerin üretimlik yapacak havai bulunmayan kasaba düzenlemeleri ile ilgilenir. Cenabıhak razı olsun insan gani yaparak çalışıyor. Zir bina çalışmaları devam ediyor. Dediği projelerin hepsini yerine getiriyor. Çalışmalar bittikten sonra Elazığ elan adamakıllı olur” cümlelerini kullandı.

Uzun süredir Elazığ’a gelemediğini fakat Şehremini Atmaca Şerifoğulları’nın yaptığı hizmetler gerçekten taktire bedel olduğu belirten Şehabettin Baydemir, “Kendisini tebrik kartı ediyorum. Çalışmalarında ki başarılarının devamını diliyorum. Bu kabil icraat bizleri sevindiriyor” sözlerini kullandı.

Share: